Українцям двічі підвищать вартість електроенергії в 2021 році: скільки платитимемо

Автор: Лобанова Єлизавета

З січня 2021 року пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії, які українцям надавали за зниженою ціною, буде скасований, і вартість електроенергії автоматично подорожчає в два рази - до 1,68 грн за кВт/год.

Українцям двічі підвищать вартість електроенергії в 2021 році: скільки платитимемо - today.ua

Однак, це не єдиний етап підвищення цін в 2021 році. У кінці опалювального сезону, орієнтовно в квітні-травні, в Україні ще раз піднімуть ціни на електроенергію приблизно до 2 грн за кВт/год.

У середньому, українська сім'я споживає близько 150 кВт/год електроенергії на місяць. Якщо до січня 2021 роки за такий обсяг струму потрібно платити 174 грн, то після 1 січня за світло в місяць доведеться платити не менше 252 грн.

Таким чином, якщо витрачати електроенергію в межах норм, щомісячні витрати на неї підвищаться лише на 78 грн. Якщо ви споживаєте до 100 кВт/год, витрати збільшаться в 1,86 рази, а якщо більше 100 кВт/год, платити за світло треба буде на 78 гривень більше.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Реальна ж вартість електроенергії, за підрахунками профільного міністерства, становить близько 2,4 грн за кВт/год. Зараз різницю між собівартістю покривають за рахунок більш високих цін для промислових споживачів. Це означає, що бізнес переплачує, а населення недоплачує. Саме тому тарифи на електроенергію з наступного року переглянуть. Це дозволить забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії і стійку роботу енергетичних підприємств.

Раніше в Міненерго прокоментували зростання цін на електроенергію в Україні з наступного року.