Українцям готують ще одну індексацію пенсій: у ПФУ повідомили, кому і на коли підвищать виплати

Автор: Марченко Любов

На українців чекає ще одна індексація пенсій – третя і, ймовірно, остання цього року. Більше жодних переглядів пенсій на 2023 рік не заплановано. Чергова індексація має відбутись у липні. Цього разу підвищення виплат чекає на громадян, які вийшли на заслужений відпочинок за спецзаконами.

Українцям готують ще одну індексацію пенсій: у ПФУ повідомили, кому і на коли підвищать виплати - today.ua

Таким чином, оновлених виплат нарешті дочекаються вчені, держслужбовці, журналісти та ще деякі категорії працівників, які виходили на пенсію за спеціальними законами.

Для багатьох із них спеціальні пенсії вже скасували, і молодші їхні колеги виходять на пенсію на загальних підставах. Відповідно, індексацію пенсій їм також проводять у загальній масі – щорічно в березні. А ось тим, хто вийшов на пенсію ще за спецзаконом, у березні пенсію не індексують. Таким чином, поступово виплати "спецпенсіонерів", які ще кілька років тому були предметом заздрощів оточення, тепер у багатьох випадках стали нижчими, ніж у тих, хто раніше їм заздрив.

Українцям готують ще одну індексацію пенсій: у ПФУ повідомили, кому і на коли підвищать виплати

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Путін поспішає почати переговори з Україною через гостру проблему у Росії , - Загородній

Тому уряд вирішив індексувати їм виплати, якщо не в березні з усіма, то хоч б у липні. Відсоток індексації буде як для всіх – 19,7%. А ось розмір збільшення буде у кожного індивідуальний. У когось він становитиме символічні 100 грн, а хтось, можливо, отримає й тисячу гривень доплати. Так, якщо, наприклад, зараз ваша розрахункова пенсія без надбавок та доплат становить 5076 грн, то після індексації вона приросте одразу на тисячу гривень і буде 6056 грн.

При цьому у квітні відбулася "друга хвиля" підвищення пенсій. Тоді виплати підняли працюючим пенсіонерам. Щоправда, реально це підвищення пенсіонери відчують лише в червні. Саме цього місяця їм виплатять надбавку одразу за три місяці: квітень, травень і червень. Так вийшло через особливості подання податкової звітності підприємцями в Україні. Звісно, вже у липні виплати працюючим пенсіонерам знову стануть трохи нижчими. Адже тоді вони отримають лише одну надбавку замість трьох. Та все ж тепер їхні пенсії будуть вищими, ніж до індексації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, в Україні на сьогодні налічується близько 11 млн пенсіонерів. Після березневої індексації середня пенсія у країні перевищила 500 гривень.

Нагадаємо, деяким літнім українцям виплачуватимуть соцдопомогу замість пенсії.