Українцям назвали нові терміни установки лічильників на газ: скільки коштує послуга

Українським споживачам продовжили терміни установки газових лічильників до 1 січня 2023 року. Дані зміни були внесені в Закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Українцям назвали нові терміни установки лічильників на газ: скільки коштує послуга - today.ua

Установку лічильників газу контролює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Кожен квартал на своєму офіційному порталі НКРЕКУ публікуватиме інформацію про виконання суб'єктами господарювання, що розподіляють газ на відповідній території, обов'язків щодо встановлення газових лічильників.

Раніше кінцевою датою установки лічильників було 1 січня 2021 року. Спочатку українці повинні були встановити в обов'язковому порядку газові лічильники до 1 січня 2012 року, потім цей термін перенесли на 1 січня 2016 року, а для певних категорій населення - до 1 січня 2018 року. В кінці 2020 року ще 1 млн українських сімей залишалися без лічильників на газ.

При установці газового лічильника за свій рахунок українцям доведеться віддати близько 6 тис. гривень, якщо йдеться про вітчизняні пристрої. Є лічильники і по 7000-10 000 гривень.

Урядом передбачено компенсацію всім тим, хто оплатив установку лічильників газу з власної кишені. Однак сума компенсації, прорахована НКРЕКУ, складе всього 2,5 тис. гривень. Відповідно, повну вартість лічильника доведеться оплачувати самому.

Процес установки лічильника на газ може зайняти близько двох місяців. Адже спочатку повинен бути розроблений проект, потім узгоджено час установки і прийому лічильника в експлуатацію.

Раніше в "Нафтогазі" роз'яснили українцям, як правильно передавати показання лічильника газу.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net