Українцям повернуть скасовані пільги на оплату електроенергії

Жителям населених пунктів, розташованих в тридцятикілометровій зоні від АЕС, повернуть скасовані пільги на оплату електроенергії. Про це заявили прем'єр-міністр Денис Шмигаль і в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Українцям повернуть скасовані пільги на оплату електроенергії - today.ua

Йдеться про 30% знижку на оплату електрики, яка за законодавством належить громадянам, що проживають в 30-кілометровій зоні атомних станцій.

Пропонувалося декілька варіантів повернення цього тарифу: через субсидію і через окремий тариф. В уряді схиляються більше до другого варіанту - встановити свій тариф для цієї категорії людей.

Йдеться перш за все про жителів Нікополя, Марганця і Покрова, що відмовилися від централізованого опалення на користь електроопалення.

Після скасування пільгового тарифу на використання перших 100 кіловат електроенергії тариф на електрику для населення по Україні виріс в 1,87 рази, а для жителів 30-кілометрових зон - в 2,67 рази.

В уряді пообіцяли, що українці, які використовують електроенергію для опалення своїх осель, зможуть отримати субсидію в розмірі близько 1000 грн на місяць.

На сьогоднішній день вартість електроенергії в Україні становить 1,86 грн за 100 кВт / год. У квітні цей тариф може досягати вже 2 грн за 100 кВт/год.

Раніше повідомлялося, що в лютому тарифи на електроенергію в Україні можуть переглянути.

ДЖЕРЕЛОepravda.com.ua