До повномасштабної війни розмір мінімальної пенсії в Україні переглядали двічі на рік. Вона прив'язана до прожиткового мінімуму, як і багато інших соціальних виплат.
Що буде з мінімальною пенсією в Україні до кінця року
Мінімальна пенсія віком встановлюється в Україні у розмірі одного прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність. Її призначають за наявності необхідного страхового стажу. Раніше прожитковий мінімум у нашій державі підвищували двічі на рік – 1 липня та 1 грудня. 2023-го у державній скарбниці не передбачено підвищення мінімалки.
Так, цього року прожитковий мінімум для дітей 6-18 років становить 2833 грн. Для працездатних осіб його рівень зафіксовано на 2684 грн, а для людей, які втратили працездатність – 2093 грн. Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський зазначив, що мінімальна пенсія на початку року становила 2093 грн і залишиться без змін до кінця 2023-го.
При цьому влада мала плани переглянути розмір виплат.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Уряд завжди закон про бюджет закладав чотири рази. Тобто поквартально змінювався розмір прожиткового мінімуму у бік його збільшення. Але зараз через війну та спричинену нею економічну ситуацію в країні такої можливості держава не має", - цитує експерта 24 Канал.
Нагадаємо, що, незважаючи на дефіцит коштів, березні провели велику індексацію виплат. Розмір підвищення становив 100-1500 грн. У липні зросли виплати у колишніх держслужбовців, учених, чорнобильців та інших осіб, які вийшли на пенсію за спеціальними законами.
Раніше повідомлялося, що деякі українці можуть отримати дві виплати одночасно – пенсію та соціальну допомогу.