Українцям повідомили про подальше зростання цін на пальне

Автор: Марченко Любов

Гуртові ціни на пальне в Україні зросли на 13 гривень. Роздрібні - подорожчали трохи менше, але теж дуже відчутно. Загалом зараз вартість пального на АЗС трохи стабілізувалась, але подальше зростання цін іще можливе.

Українцям повідомили про подальше зростання цін на пальне - today.ua

Такі міркування висловив директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

За його  словами, із червня, відколи в Україні повернули повне податкове навантаження на продаж пального, гуртові ціни на пальне зросли на 13 гривень. Втім, у цей приріст цін зробили свій внесок не лише вітчизняні податки, але й загальна ситуація на світовому ринку пального.

"Ця вартість містить податкове навантаження та збільшення закупівельної вартості через зростання світових цін", - уточнив експерт.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Водночас, роздрібні ціни на пальне зросли не так відчутно, як гуртові. У середньому підвищення становить по 8 грн/л. Наразі ціни на бензин та дизпаливо на АЗС сягають 55 грн/л. Сергій Куюн вважає, що така вартість палива вже надто висока. Теперішня ціна вже вмістила у собі нову податкову складову, і навряд чи вона зростатиме ще.

Українцям повідомили про подальше зростання цін на пальне

Втім, це можливо, якщо ціни на світовому ринку ще підуть вгору. Хоча роздрібним продавцям, які працюють за прозорими схемами, і так сьогодні вкрай нелегко. Адже їм доводиться конкурувати із недобросовісними колегами, в яких ціни на пальне значно нижчі. Останні "заощаджують" на сплаті податків, і за рахунок цього мають можливість виставляти менші ціни за свій товар.

"На сьогоднішній день оптова ціна бензину А-95 становить 47 гривень за літр, а ми бачимо, що багато мереж працюють з ціною 49 – 50 гривень за літр. Тобто їхня маржа становить 2-3 гривні на літрі", – додав Куюн.

Такої невисокої маржі у роздрібних торгівців, які працюють у правовому полі, бути не може. Адже за рахунок роздрібної націнки треба сплатити оренду приміщень та інші витрати, виплатити зарплату персоналу і сплатити податки. Ну, і звісно, вийти хоч у якісь прибуток. Із цих розрахунків очевидно, що роздрібна ціна не може бути вищою за гуртову лише на 2-3 гривні. Отже, такі продавці просто не платять податків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас на кінець тижня, що минає, роздрібні ціни на пальне встановилися такі:

  • А-95 – 52,73 грн/л;
  • А-95+ - 54,93 грн/л;
  • дизпаливо – 52,32 грн/л.

Нагадаємо, аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко вважає, що протягом вересня вартість бензину А-95 зросте ще на одну гривню.