Українцям пояснили, чи варто докуповувати бракуючий стаж для виходу на пенсію в 60 років

Автор: Лобанова Єлизавета

Мінімальний пенсійний стаж в Україні з січня 2021 року зросте до 28 років, і щорічно його підвищуватимуть на 12 місяців до 2028 року включно. Не секрет, що стаж можна докупити, але чи варто це робити? Про це докладно розповів економіст Олег Пендзин.

Українцям пояснили, чи варто докуповувати бракуючий стаж для виходу на пенсію в 60 років - today.ua
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо підрахувати, то для того, щоб в 60 років вийти на пенсію, маючи 35 років стажу, українцям з першого дня після закінчення вищого навчального закладу потрібно працювати офіційно і щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок. Жінкам така перспектива взагалі не світить, так як декрет відбирає у жінок страховий стаж. Та й у цілому, працювати все життя легально в Україні на сьогоднішній день виходить далеко не у всіх. Українцям пояснили, чи варто докуповувати бракуючий стаж для виходу на пенсію в 60 років Якщо стажу не вистачає, то його можна докупити. Вартість одного року становить три середніх зарплати - 31 680 грн. Однак, економіст вважає, що при сьогоднішніх мізерних пенсіях немає сенсу витрачати таку суму на покупку стажу. Адже в будь-який момент пенсію в Україні можуть урізати, скоротити, тощо.

У Мінсоцполітики в свою чергу вважають, що накопичувальна пенсійна система, яку хочуть запровадити в країні з 2021 року, допоможе вирішити питання з недостатнім стажем і нерівністю в пенсіях між чоловіками і жінками. Крім того, там підтвердили, що Пенсійний фонд в Україні знаходиться на грані банкрутства, і без держпідтримки ПФУ може забезпечувати пенсії громадянам тільки в розмірі мінімальної виплати - 1850 грн.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Головне