Українцям пропонують роботу в Норвегії: кому та скільки платять в одній з найбагатших країн

Автор: Лобанова Єлизавета

Норвегія - одна з найрозвиненіших країн світу, де рівень життя і відповідно зарплати вищі, ніж навіть у Німеччині, Великій Британії та Нідерландах. Навіть українці без вищої освіти та спеціальних навичок можуть заробляти тут від 3,6 тис. євро на місяць. Зі знанням англійської мови початкові зарплати ще вищі.

Українцям пропонують роботу в Норвегії: кому та скільки платять в одній з найбагатших країн - today.ua

Українські біженці, які під час війни виїхали до Норвегії і там зараз живуть, розповідають, що без знання мови можна працювати електриком, механіком, співробітником на виробництві, вантажником, водієм, зварником, покоївкою, помічниками в портах, або офіціантами.

На такій роботі загалом можна заробляти до 4700 євро на місяць. Електрик може заробляти до 4200 євро, прибиральник близько 4060 євро, маляр 3690 євро. Середня оренда квартири у містах Норвегії складає 1600 євро, на місячний проїзд громадським транспортом доведеться віддати близько 80 євро на місяць, якщо щодня діставатися до роботи. Продуктовий кошик на місяць на двох обійдеться в середньому 500-600 євро.

Українцям пропонують роботу в Норвегії: кому та скільки платять в одній з найбагатших країн

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Вся робота в Норвегії зосереджена переважно у великих містах. Українських біженців селять переважно у комуни у невеликих населених пунктах. Роботи тут небагато, і розраховувати на високі заробітки не доводиться. Англійську мову потрібно обов'язково знати, що для багатьох є проблемою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Оскільки Норвегія прирівнює біженців з України до резидентів, то вони мають право на безкоштовне навчання та освіту в країні. Тут можна пройти різні курси, змінити кваліфікацію, вивчити мову і зрештою знайти роботу. Усе навколо сприяє тому, щоб проживати гідне життя. 

Раніше повідомлялося, що у Німеччині спростили умови працевлаштування для іммігрантів.

Головне