Українцям розповіли, як працюватимуть школи з 1 вересня в різних містах

Автор: Лобанова Єлизавета

З 1 вересня більшість українських школярів нарешті повернуться за парти і розпочнуть навчання оффлайн. Однак багато дітей продовжать онлайн-навчання. Як буде організовано освітній процес у школах різних областей у новому навчальному році, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Українцям розповіли, як працюватимуть школи з 1 вересня в різних містах - today.ua

Залежно від рівня загрози для кожного регіону, уроки будуть проводити онлайн, за партами або у комбінованому форматі.

Щоб створити безпечні умови для навчання, навчальні заклади готують укриття та сценарії на випадок вимкнення світла. Проте досі у багатьох областях школи не обладнані сховищами, хоч на це було виділено гроші.

Прем'єр-міністр заявив, що офлайн або змішане навчання з 1 вересня буде можливим лише в тих школах України, які будуть обладнані укриттями на випадок повітряних атак. На сьогоднішній день 80-85% закладів середньої освіти готові приступити до навчального року в змішаному форматі або очно.

Популярні зараз

Мобілізація “пенсіонерів“ неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років

Названо найгарячішу точку фронту: росіянам наказали захопити місто за будь-яку ціну

Росія змінила тактику ракетних обстрілів України: які цілі у пріоритеті

В Україні з'явиться новий вид пенсії: громадяни будуть отримувати дві виплати одночасно

Йдеться про населені пункти у відносному тилу, адже в регіонах, що знаходяться в зонах бойових дій, або в радіусі досяжності ракет С-300 і РСЗВ місцева влада не схвалила перехід в офлайн. Це стосується шкіл Херсонської, Донецької, Луганської, Миколаївської областей.

Українцям розповіли, як працюватимуть школи з 1 вересня в різних містах

У Києві школи готують до офлайну. Укриттями забезпечено 91% закладів середньої освіти. Школи, де відсутні притулки, укладають угоди з сусідніми об'єктами господарювання, які мають укриття з достатньою кількістю місць. Крім того, до кінця року у столиці збираються збудувати окремі підземні укриття на території кількох шкіл.

У Дніпрі рішення про формат навчання школярів приймають їхні батьки. При очному форматі працюватимуть лише навчальні заклади з укриттями, куди переведуть дітей із різних шкіл. Освітній процес організують у дві зміни.

У Харкові через складну ситуацію з безпекою навчальні заклади не відновлять роботу в очному режимі. Для молодших класів уроки відбуватимуться у метро. Для цього на станціях обладнають спеціальні приміщення.

В Одесі обладнали укриття в більшості шкіл, куди організують автобуси з навчальних закладів, де таких приміщень немає. З 1 вересня 2023 року в очному форматі на Одещині працюватиме 641 школа, тобто 88% від загальної кількості.

У Хмельницькій області понад 90% шкіл повернуться до очних уроків з 1 вересня. 517 із 544 шкіл області мають власні облаштовані укриття або орендують їх. Решта продовжать онлайн-навчання.

Школи у Львові планують розпочати офлайн. Всі школи відповідним чином обладнані укриттями.

У Миколаєві розглядають можливість відкриття шкіл та дитсадків з 1 вересня, проте першочерговим залишається вирішення питання безпеки. Укриття ще не дообладнані, й поки не відомо, скільки шкіл зможуть відкритися.

У Запоріжжі планують запровадити змішану форму навчання. Тільки онлайн уроки будуть у школах громад, де ведуться активні бойові дії, а в обласному центрі навчальні заклади працюватимуть у комбінованому режимі за наявності облаштованих укриттів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо закладів вищої освіти та коледжів, то МОН рекомендувало їм максимально перейти до аудиторного формату занять за наявності укриттів.

Раніше повідомлялося, який документ потрібно мати батькам дітей, які повернулися з-за кордону.