Державні виплати на новонароджених впливають на призначення і розмір субсидії. При цьому до уваги беруться не всі виплати.
Що врахують, і що не врахують при призначенні субсидії, розповіли в Пенсійному фонді України.
Отже, одним із вирішальних факторів для призначення субсидії є сукупний середньомісячний дохід сім'ї. У докарантинний період (до початку епідемії ковіду) субсидія призначалася домогосподарствам у тому випадку, якщо плата за комуналку перевищувала 20% від середньомісячного сукупного доходу членів цього господарства.
Але на період карантину планку середньомісячного доходу знизили до 15%. Проте, з 1 липня цього року карантин офіційно було скасовано. А отже, мали повернути і 20% сукупного доходу, як межу для призначення субсидії. Однак уряд вирішив залишити "карантинні" 15% до завершення воєнного стану.
Таким чином, якщо плата за комуналку не перевищує 15% від середньомісячного сукупного доходу сім'ї, то така сім'я, ймовірно, субсидію не отримає. Якщо ж сумарна платіжка за комуналку вища за 15% від сукупного доходу, то у сім'ї є велика ймовірність отримати допомогу від держави.
При цьому в середньомісячний сукупний дохід родини враховуються щомісячні виплати на малюка, які платять упродовж 3 років. Розмір такої виплати становить 860 грн на місяць, і вона буде врахована в дохід. А от одноразову виплату при народженні, яка становить 10 320 грн, в дохід не враховують. І відповідно, вона ніяк не вплине на обчислення субсидії.
Нагадаємо, українців стали масово позбавляти субсидій. Названо чотири основні причини, через які можуть позбавити державної допомоги на оплату комуналки.