Українцям, що потрапили в скруту, виплачуватимуть допомогу 2220 гривень: хто може претендувати

Автор: Марченко Любов

Деякі українці, що потрапили в скруту, матимуть можливість найближчим часом отримувати грошову допомогу 2220 гривень. Таку суму виплачуватимуть їм упродовж трьох місяців.  

Українцям, що потрапили в скруту, виплачуватимуть допомогу 2220 гривень: хто може претендувати - today.ua

Ця допомога буде доступна громадянам, які постійно або тимчасово проживають на території Сумської області.  Про те, хто може претендувати на такі виплати, повідомляє благодійний фонд "Право на захист", що є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців.

Претендувати на таку виплату можуть лише ті люди, які ще не отримували міжнародної грошової допомоги, та які мають дохід на одного члена сім'ї, що не перевищує 5400 гривень. Крім того, ці люди мають належати до однієї з таких трьох категорій населення:

  • переселенці, які перемістилися після 24 лютого 2022 року;
  • особи, що не переміщувалися після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій (наприклад, повністю або частково зруйноване житло/майно, завдання суттєвої шкоди здоров’ю, смерть близьких);
  • люди, які через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, з-за кордону).

Українцям, що потрапили в скруту, виплачуватимуть допомогу 2220 гривень: хто може претендувати

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Але й цього ще не досить для отримання допомоги 2220 гривень. Люди, що належать до трьох вищезазначених категорій, повинні мати такі критерії вразливості:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше), або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Окремі умови діють для переселенців і тих, хто постраждав внаслідок підриву Каховської ГЕС (за умови перебування на момент катастрофи на території, що постраждала внаслідок затоплення). Вони мають право подавати заявку на таку допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій. Але попереднє звернення мало бути не раніше ніж три місяці тому.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Подати заявку можна за такою адресою: вул. Новомістенська, 1 (понеділок–п’ятниця – 9:00–18:00). Телефон, за яким можна з'ясувати деталі - (066)9312356.

Нагадаємо, громадянам, що належать до категорії ВПО, наступного року обіцяють підвищити розмір державної допомоги.