“Укрзалізниця“ підніме вартість квитків на 20%

"Укрзалізниця" в 2021 році підвищить вартість квитків на 20%. Подорожчання відбуватиметься поетапно, починаючи з 1 березня по 2% щомісяця. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі 1+1.

“Укрзалізниця“ підніме вартість квитків на 20% - today.ua

За словами міністра, ціни не піднімалися з 2018 року. Індексація вартості проїзду повинна була відбутися ще в 2019 році, але її відклали через карантин, так як три місяці пасажирські перевезення не здійснювалися. А тепер час настав. З березня українці купуватимуть квитки на поїзд за новою ціною.

При цьому Криклій заявив, що якщо купувати квитки заздалегідь, то можна заощадити на їх вартості до 40%. Також міністр додав, що до кінця 2021 року в "Укрзалізниці" мають намір оновити до ста вагонів, десятки станцій і зупинок поїздів. На це в тому числі підуть гроші з продажу квитків. “Укрзалізниця“ підніме вартість квитків на 20% Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак заявив, що подорожчання квитків неминуче.

"На жаль, на сьогоднішній день пасажирські перевезення збиткові для" Укрзалізниці ". У всьому світі пасажирські перевезення дотуються з державного бюджету, у нас цього немає. Крім того, ми не те що не підвищуємо вартість проїзду, ми навіть не індексуємо на рівень інфляції. Тому говорити про те, що у нас є можливість зменшувати вартість квитків, ми сьогодні не можемо ", - зазначив він.

Жмак підкреслив, що "Укрзалізниця" не отримує ніяких дотацій і їй не компенсують перевезення пільгових пасажирів, тому пасажирські перевезення хочуть зробити хоча б самоокупними.

Нагадаємо, проїзд у міському громадському транспорті за 2020 рік подорожчав на 7,8%. При цьому, після січневого локдауна вартість проїзду в багатьох містах України може підвищитися знову.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com