В бюджеті України бракує 3 мільярдів доларів: сотні тисяч людей можуть не отримати грошей перед новим роком

В бюджеті України на кінець року утворилась велетенська дірка в 3 мільярди доларів. Це – не ті гроші, які держава мала отримати від своїх платників податків. Це та сума, яку Україна недоотримує від зовнішніх запозичень, які були закладені в плані казенних надходжень на поточний рік. Таку прикру новину озвучив глава Мінфіну Сергій Марченко у своєму інтерв'ю ВВС.

В бюджеті України бракує 3 мільярдів доларів: сотні тисяч людей можуть не отримати грошей перед новим роком  - today.ua

Усьому виною – впертість МВФ, який не хоче давати Україні черговий транш. А без цих грошей нашій державі вже – ніяк. Україна міцно сидить на кредитній голці.

"Ми думаємо, як закрити цей місяць, як фінансувати наступний. Ситуація непроста, абсолютно непроста. Я нікого не обманюю, просто кажу, що так склалося, що значна сума коштів до цього часу нам не надійшла. Мова про більш як $3 млрд, які були закладені у нас в бюджеті", - зізнався Сергій Марченко.

Проте буквально вчора в уряді заявили, що дійшли до спільного знаменника з МВФ в проекті бюджету України на наступний, 2021, рік. На вимогу МВФ уряд знизив плановий дефіцит бюджету з 6% до 5,5%. Переглянули також інші параметри. Таке порозуміння з МВФ було стратегічним питанням. Адже без узгодження проекту бюджету на наступний рік ця фінансова організація взагалі не мала наміру вести з Україною подальші перемовини щодо чергових валютних траншів. Тепер така надія з'явилася.

Щоправда, колишній міністр економіки і теперішній радник глави Офісу президента Тимофій Милованов переконаний, що навіть за найсприятливішого сценарію, гроші від МВФ вже не зайдуть в Україну до кінця поточного року.

Нагадаємо, екс-міністр фінансів Ігор Уманський заявив, що МВФ не дає Україні грошей через те, що українська влада витратила гроші з коронавірусного фонду на будівництво доріг. В МВФ не вірять Україні і вирішили не давати грошей нашій державі.