В МОН розповіли, яких фахівців гостро не вистачає українським школам

Автор: Лобанова Єлизавета

Глава МОН Оксен Лісовий розповів, що новий навчальний рік розпочався в Україні за планом. Єдина проблема, яку доведеться вирішувати в усіх областях, - це дефіцит кадрів. Зокрема, українським школам катастрофічно не вистачає психологів.

В МОН розповіли, яких фахівців гостро не вистачає українським школам - today.ua

За словами Лісового, у школах слід збільшити кількість психологів, адже війна впливає на психологічний стан як дітей, так і вчителів, і їм знадобиться підтримка та реабілітація.

Проблема ще й у тому, що на зарплати психологів потрібні додаткові кошти, яких у бюджеті немає.

"Ми зараз дискутуємо з Міністерством фінансів про збільшення кількості ставок психологів. На сьогоднішній день у школах є половина ставки – один психолог, який працює іноді на дві-три школи. Одна людина не встигає охопити всіх дітей, не кажучи про те, що конче необхідно працювати з педагогами та часто допомагати батькам", – заявив голова МОН.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

В МОН розповіли, яких фахівців гостро не вистачає українським школам

Один із варіантів виходу зі становища та працевлаштування психологів до шкіл – залучення донорських коштів, але їх навряд чи буде достатньо. Тож це питання залишається відкритим.

Нагадаємо, що 1 вересня у всіх українських школах було проведено перший урок на тему ментального здоров'я під назвою "Ти як? Повертаємось до школи".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До стресу, викликаного війною, в учнів у новому році додасться необхідність знову взаємодіяти з однолітками та вчителями офлайн, адаптуватися до навчання у нових форматах та умовах, вникати у нові предмети. Все це вимагатиме від дітей додаткових навантажень, тому їхній психологічний стан і вчителі, і батьки, повинні брати до уваги.

Раніше повідомлялося, що українським школярам дозволять прогулювати уроки через втому.