Стало відомо, як змінилася середня зарплата в Україні за рік - із липня 2022 року по кінець червня 2023. В середньому номінальний заробіток українців зріс на 10%. Однак приріст зарплати дуже нерівномірний: є регіони, де вона зовсім не зросла, а є такі, де заробітки виросли майже на чверть. До речі, в Київській області зростання не зафіксовано.
Як змінилася за рік зарплата в Україні, порахували на популярному кадровому порталі.
Отже, якщо брати загалом по Україні, то зростання зарплати становить 10%. При цьому у столиці та столичному регіоні приріст зарплати нульовий.
Найбільш відчутно заробітки зросли в західних областях України. Там річний приріст зарплати становить від 14 до 17%. А лідером у прирості зарплати стала Закарпатська область, в якій заробітки зросли на 23%.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Непогано додали за рік у зарплаті і деякі області, розташовані в центральному регіоні. Наприклад, у Полтавські та Кіровоградській областях приріст склав 17%, у Дніпропетровській заробітки зросли на 14%.
А от області, розташовані в зоні воєнних дій, або ті, що знаходяться неподалік від лінії фронту, не можуть похвалитися збільшенням заробітків. Тамтешні зарплати мають нульовий приріст.
Причому, як зауважують аналітики порталу, у другому півріччі 2022 року там взагалі відбувся значний спад заробітків. А вирівняти ситуацію вдалось лише в першому півріччі 2023, коли зарплати почали потроху зростати. І це зрештою дозволило за підсумками року вийти на нульові показники. Крім Київщини, у схожій ситуації опинились Чернігівська, Харківська, Запорізька та Миколаївська області.
Водночас, щодо тимчасово окупованих областей та Криму даних взагалі немає.
Нагадаємо, в проекті бюджету наступного року передбачено зростання мінімальної зарплати до 8000 гривень. Але таке зростання є недостатнім через те, що мінімалка все одно залишиться нижчою за фактичний прожитковий мінімум. Тому є пропозиція підвищити її до реального прожиткового мінімуму. У такому випадку мінімальна зарплата мала би зрости відразу на 2,5 тисячі.