В одному регіоні України середня зарплата зросла майже на чверть: як змінилися заробітки в решті областей

Автор: Марченко Любов

Стало відомо, як змінилася середня зарплата в Україні за рік - із липня 2022 року по кінець червня 2023. В середньому номінальний заробіток українців зріс на 10%. Однак приріст зарплати дуже нерівномірний: є регіони, де вона зовсім не зросла, а є такі, де заробітки виросли майже на чверть. До речі, в Київській області зростання не зафіксовано.

В одному регіоні України середня зарплата зросла майже на чверть: як змінилися заробітки в решті областей  - today.ua

Як змінилася за рік зарплата в Україні, порахували на популярному кадровому порталі.

Отже, якщо брати загалом по Україні, то зростання зарплати становить 10%. При цьому у столиці та столичному регіоні приріст зарплати нульовий.

Найбільш відчутно заробітки зросли в західних областях України. Там річний приріст зарплати становить від 14 до 17%. А лідером у прирості зарплати стала Закарпатська область, в якій заробітки зросли на 23%.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Непогано додали за рік у зарплаті і деякі області, розташовані в центральному регіоні. Наприклад, у Полтавські та Кіровоградській областях приріст склав 17%, у Дніпропетровській заробітки зросли на 14%.

В одному регіоні України середня зарплата зросла майже на чверть: як змінилися заробітки в решті областей

А от області, розташовані в зоні воєнних дій, або ті, що знаходяться неподалік від лінії фронту, не можуть похвалитися збільшенням заробітків. Тамтешні зарплати мають нульовий приріст.

Причому, як зауважують аналітики порталу, у другому півріччі 2022 року там взагалі відбувся значний спад заробітків. А вирівняти ситуацію вдалось лише в першому півріччі 2023, коли зарплати почали потроху зростати. І це зрештою дозволило за підсумками року вийти на нульові показники. Крім Київщини, у схожій ситуації опинились Чернігівська, Харківська, Запорізька та Миколаївська області.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Водночас, щодо тимчасово окупованих областей та Криму даних взагалі немає.  

Нагадаємо, в проекті бюджету наступного року передбачено зростання мінімальної зарплати до 8000 гривень. Але таке зростання є недостатнім через те, що мінімалка все одно залишиться нижчою за фактичний прожитковий мінімум. Тому є пропозиція підвищити її до реального прожиткового мінімуму. У такому випадку мінімальна зарплата мала би зрости відразу на 2,5 тисячі.