Стало відомо, як змінилася середня зарплата в Україні за рік - із липня 2022 року по кінець червня 2023. В середньому номінальний заробіток українців зріс на 10%. Однак приріст зарплати дуже нерівномірний: є регіони, де вона зовсім не зросла, а є такі, де заробітки виросли майже на чверть. До речі, в Київській області зростання не зафіксовано.
![В одному регіоні України середня зарплата зросла майже на чверть: як змінилися заробітки в решті областей В одному регіоні України середня зарплата зросла майже на чверть: як змінилися заробітки в решті областей - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2020/11/zp-768x432.jpg)
Як змінилася за рік зарплата в Україні, порахували на популярному кадровому порталі.
Отже, якщо брати загалом по Україні, то зростання зарплати становить 10%. При цьому у столиці та столичному регіоні приріст зарплати нульовий.
Найбільш відчутно заробітки зросли в західних областях України. Там річний приріст зарплати становить від 14 до 17%. А лідером у прирості зарплати стала Закарпатська область, в якій заробітки зросли на 23%.
Популярні зараз
Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження
Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією
“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський
Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом
Непогано додали за рік у зарплаті і деякі області, розташовані в центральному регіоні. Наприклад, у Полтавські та Кіровоградській областях приріст склав 17%, у Дніпропетровській заробітки зросли на 14%.
А от області, розташовані в зоні воєнних дій, або ті, що знаходяться неподалік від лінії фронту, не можуть похвалитися збільшенням заробітків. Тамтешні зарплати мають нульовий приріст.
Причому, як зауважують аналітики порталу, у другому півріччі 2022 року там взагалі відбувся значний спад заробітків. А вирівняти ситуацію вдалось лише в першому півріччі 2023, коли зарплати почали потроху зростати. І це зрештою дозволило за підсумками року вийти на нульові показники. Крім Київщини, у схожій ситуації опинились Чернігівська, Харківська, Запорізька та Миколаївська області.
Водночас, щодо тимчасово окупованих областей та Криму даних взагалі немає.
Нагадаємо, в проекті бюджету наступного року передбачено зростання мінімальної зарплати до 8000 гривень. Але таке зростання є недостатнім через те, що мінімалка все одно залишиться нижчою за фактичний прожитковий мінімум. Тому є пропозиція підвищити її до реального прожиткового мінімуму. У такому випадку мінімальна зарплата мала би зрости відразу на 2,5 тисячі.