В Україні готують велике зниження ставок за автокредитами

Автор: Марченко Любов

У найближчі півтора-два місяці в Україні мають суттєво знизитися ставки за автокредитами. Ймовірно, зниження становитиме 2-3%. Таким чином, ставки за автокредитами з теперішніх 15% опустяться до 12. Це неминуче призведе до пожвавлення ринку продажу автомобілів.

В Україні готують велике зниження ставок за автокредитами - today.ua

Таку перспективу на найближчі місяці прогнозує керівник управління автокредитування Глобус Банку Сергій Кіпоренко.

Зниження кредитних ставок і, зокрема, ставок з автокредитів – прямий наслідок зниження облікової ставки НБУ. Тут логічний ланцюжок очевидний: Нацбанк знижує облікову ставку – гроші стають дешевшими - кредити теж дешевшають. Наразі облікова ставка НБУ становить 20%, проте експерти подейкують, що це ще не фінальна цифра цього року, і що найближчим часом Нацбанк може знизити її ще на 1-2%. Звісно, це позначиться на вартості всіх кредитів.

"Зниження облікової ставки є стимулом для зниження майже всіх кредитних банківських програм, зокрема автокредитування, адже залучені фінансові ресурси стануть дешевшими. Відповідно зростання доступності кредитів позначиться на зростанні продажів", - поділився Сергій Кіпоренко.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Звичайно, облікова ставка НБУ – не єдиний фактор, що впливає на кредитну політику банків. Не меншу роль відіграє стабільність національної валюти. Якщо вона нестабільна або попереду маячить серйозна загроза її стабільності, то навряд чи банкіри ризикнуть знижувати відсотки за кредитами. Однак зараз у цій галузі якраз не видно підстав для занепокоєння.

Ще один фактор "за" зниження ставок з автокредитів – підйом вітчизняної економіки. Незважаючи на війну, бізнес майже повністю відновився і навіть планує розширюватись наступного року.

В Україні готують велике зниження ставок за автокредитами

Ці три фактори, безумовно, говорять на користь зниження кредитних ставок, що, ймовірно, і буде зроблено вже цієї осені. Крім того, банки готові до взаємовигідної співпраці з автодилерами, що має дати покупцям доволі широкий вибір марок автомобілів.

Упродовж 2023 року в Україні вже спостерігається пожвавлення ринку автокредитування. Причому найжвавішим він був улітку. Про це свідчить статистика. Так, на початок вересня питома вага машин, куплених у кредит, становила 12% від загальної чисельності продажів, тоді як на початку року вона становила лише 8% від загальної кількості.

Щоправда, в абсолютних цифрах це не таке вражає, хоча чисельність автомобілів, придбаних у кредит, з початку року зросла втричі: з 316 машин у січні до 943 у серпні. Звичайно, триразове підвищення окриляє, проте в масштабах багатомільйонної країни це все ж таки надто мало.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Втім, до кінця року, місячна кількість виданих банками автокредитів має зрости до півтори тисячі, прогнозує банкір.

Нагадаємо, власники нових автомобілів мають пам'ятати, що їх залишать без субсидій. На субсидію можуть розраховувати лише ті сім'ї, які користуються автомобілем старше 5 років.