В Україні хочуть ввести польську систему оподаткування ФОП: Гетманцев розповів, що вона передбачає

Міністерство фінансів спільно з Міжнародним валютним фондом розглядає введення в Україні польської моделі оподаткування фізичних осіб-підприємців, яка вважається цілком прозорою та прийнятною для української економіки.

В Україні хочуть ввести польську систему оподаткування ФОП: Гетманцев розповів, що вона передбачає  - today.ua

За словами Гетьманцева, єдиний податок в Україні перетворився з інструменту підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого та середнього бізнесу.

"Вивчивши приклади кількох країн, ми взяли за зразок польську модель, яка для нас найбільш близька. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні", - повідомив глава Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики.

В Україні хочуть ввести польську систему оподаткування ФОП: Гетманцев розповів, що вона передбачає

Польська модель оподаткування ФОП, по-перше, передбачає більший ліміт за операціями — 2 млн. євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн гривень. По-друге, різні види діяльності оподатковуються різними ставками податку. Наприклад, торгівля оподатковується 3%. Низьким податком оподатковується виробництво. Податки на послуги у свою чергу становлять від 12 до 20%.

Змінювати систему оподаткування країни навіть під час війни не заборонено. Це допоможе відокремити малий бізнес від середнього та великого, зазначив Гетьманцев.

"Це зараз основна проблема єдиного податку та системи оподаткування малого бізнесу. Усі виступають за підтримку малого бізнесу та створення для нього сприятливих умов. Але в жодному разі не можна робити так, щоб великий та надвеликий бізнес штучно через схеми перетворювався на "малий», — додав Гетманцев.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк схвалив підвищення податків для банків.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live