В Україні летять вниз ціни на цибулю: що з нею не так

Автор: Марченко Любов

В Україні встановилися безпрецедентно низькі ціни на цибулю. Зараз вартість цього овочу на 60% нижча, ніж була на цю пору торік. Причому лише за тиждень цибуля втратила 21% своєї ціни. Але купити її багато про запас не вдасться.

В Україні летять вниз ціни на цибулю: що з нею не так - today.ua

Що відбувається на ринку з цибулею, і чому цей товар не придатний для тривалого зберігання, розповіли аналітики видання EastFruit.

На поточному тижні фермери продають цибулю по 7-12 грн/кг. У твердій валюті це становить 0,19 -0,33 долари за кілограм. Причому ціна на цибулю не стабільна, а продовжує знижуватись. Так, на цьому тижні її відпускна ціна стала нижчою у середньому на 21%.

Здавалося б, коли ще робити запаси на зиму, як не тепер? Однак експерти не радять запасатися овочем саме зараз. Адже цьогоріч не вся цибуля якісна. І фермери зараз намагаються збути саме некондиційний товар, не пристосований для тривалого зберігання.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

В Україні летять вниз ціни на цибулю: що з нею не так

Через дощі, які були в період збирання цього овочу, його якість виявилася здебільшого невисокою. Водночас, у фермерів бракує пристосованих приміщень для зберігання великої кількості врожаю. Отже те, що і так довго не зберігатиметься вони зараз активно спродують. Саме тому на базарах зараз стільки дешевої цибулі та іншої городини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Намагаючись скоріше реалізувати таку цибулю, українські фермери все частіше вдаються до зниження відпускних цін на свою продукцію. Тим часом продукція високої якості зараз рідко надходить у продаж, оскільки фермери вважають за краще тримати її в сховищах, очікуючи вищих цін", - зазначають аналітики.

Нагадаємо, в супермаркетах різко злетіли ціни на помідори та огірки.