В Україні нестримно дорожчає сало

В Україні дорожчає сало. За три осінні місяці 2020 року улюблений національний продукт зріс у ціні майже на 4,5 гривні. І тенденції до його здешевшання не видно.

В Україні нестримно дорожчає сало - today.ua

Листопадова ціна на сало у 2020 році сягнула 77,74 гривні за кілограм, тоді як наприкінці літа, у серпні, за кілограм національного продукту правили у середньому 73,27 гривні.

Якщо простежити ціни в кожному місяці осені 2020 року, то динаміка зростання очевидна: у вересні сало коштувало 73,89 гривні, а в жовтні "український наркотик" уже розходився за 75,32 гривні.

Зростала ціна на сало і в попередні роки. Так, упродовж  2018 воно додало в ціні відразу 7,57 гривні. А от 2019 рік став винятком. Упродовж нього сало навіть трохи здешевшало і коштувало в грудні 75,84 гривні проти 76,33 у грудні 2018.

Економісти не пророкують істотного зниження вартості сала

Принаймні, якщо навіть таке станеться, то не в найближчому майбутньому. Для зростання цін на сало є декілька причин.

В Україні нестримно дорожчає сало

Найголовніша – скорочення поголів'я свиней в Україні. Спочатку свиней виморила АЧС, згодом фермери не змогли належно відтворити поголів'я через високу вартість кормів. Другий рік поспіль в Україні спостерігається посушливе літо. Через це падає врожайність зернових культур, які є основою кормів для свиней.

Особливо катастрофічна ситуація склалася в минулому аграрному сезоні, коли посуха буквально спопелила цілі масиви посівів на сході та півдні України. Через високу вартість кормів вирощувати свиней стало не вигідно.

Отже, сьогодні велика частка того сала, що надходить у вітчизняну торгову мережу, завозиться з-за кордону. І, звичайно, ціна на імпортований продукт ніяк не може бути низькою.

До речі, останнім часом медики переглянули своє зневажливе ставлення до сала і дедалі менше лякають його любителів покладами холестерину. Якщо кинути на терези користь від помірного споживання сала та шкоду від нього, то перше істотно переважить, кажуть учені.

В Україні вирує негода: населені пункти залишилися без електрики, а дороги замітає снігом
В Україні сьогодні, 28 січня, вирує негода. Через сильні снігопади і штормовий вітер у ряді південно-східних областей обірвані лінії електропередач. К...
Віра Брежнєва видалила свою фірмову родимку на обличчі: “Буду звикати“
Співачка Віра Брежнєва довго вирішувалася на одну косметичну процедуру, і час настав. Зірка видалила свою фірмову родимку під нижньою губою. На своїй ...
В Україні подорожчали вина: скільки коштуватиме найдешевше “шампанське“
В Україні з 26 січня подорожчали вина. Уряд встановив нові мінімальні ціни, за якими вина можуть продаватися в роздріб, повідомила прес-служба ДПС (Де...
Vodafone назвав найпопулярніші послуги в період карантину: що найчастіше підключають абоненти
Компанія Vodafone оголосила перелік своїх найпопулярніших нині послуг, які під час карантину стали ще більш затребуваними серед абонентів. Наприклад, ...
В Україні всім перерахують пенсії: на скільки підвищаться виплати у 2021 році
В Україні майже всім пенсіонерам вже незабаром перерахують пенсії. Йдеться про індексацію. Кабмін обіцяє цьогоріч проіндексувати пенсії в березні. Одн...