В Україні нестримно дорожчає сало

Автор: Марченко Любов

В Україні дорожчає сало. За три осінні місяці 2020 року улюблений національний продукт зріс у ціні майже на 4,5 гривні. І тенденції до його здешевшання не видно.

В Україні нестримно дорожчає сало - today.ua

Листопадова ціна на сало у 2020 році сягнула 77,74 гривні за кілограм, тоді як наприкінці літа, у серпні, за кілограм національного продукту правили у середньому 73,27 гривні.

Якщо простежити ціни в кожному місяці осені 2020 року, то динаміка зростання очевидна: у вересні сало коштувало 73,89 гривні, а в жовтні "український наркотик" уже розходився за 75,32 гривні.

Зростала ціна на сало і в попередні роки. Так, упродовж  2018 воно додало в ціні відразу 7,57 гривні. А от 2019 рік став винятком. Упродовж нього сало навіть трохи здешевшало і коштувало в грудні 75,84 гривні проти 76,33 у грудні 2018.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Економісти не пророкують істотного зниження вартості сала

Принаймні, якщо навіть таке станеться, то не в найближчому майбутньому. Для зростання цін на сало є декілька причин.

В Україні нестримно дорожчає сало

Найголовніша – скорочення поголів'я свиней в Україні. Спочатку свиней виморила АЧС, згодом фермери не змогли належно відтворити поголів'я через високу вартість кормів. Другий рік поспіль в Україні спостерігається посушливе літо. Через це падає врожайність зернових культур, які є основою кормів для свиней.

Особливо катастрофічна ситуація склалася в минулому аграрному сезоні, коли посуха буквально спопелила цілі масиви посівів на сході та півдні України. Через високу вартість кормів вирощувати свиней стало не вигідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, сьогодні велика частка того сала, що надходить у вітчизняну торгову мережу, завозиться з-за кордону. І, звичайно, ціна на імпортований продукт ніяк не може бути низькою.

До речі, останнім часом медики переглянули своє зневажливе ставлення до сала і дедалі менше лякають його любителів покладами холестерину. Якщо кинути на терези користь від помірного споживання сала та шкоду від нього, то перше істотно переважить, кажуть учені.