Індія ввела заборону на експорт рису. Це вдарить по всій світовій економіці, і ціни на крупу зростуть скрізь, у тому числі й в Україні, де практично весь рис на прилавках імпортний.
За даними аналітиків, продовольче споживання рису в Україні за 2023 рік може досягти близько 115 тис. тонн на рік, у тому числі близько 90 тис. тонн необхідно імпортувати. Обсяги імпорту можуть збільшитись, оскільки основні регіони внутрішнього виробництва рису (Херсонська та Одеська області) або тимчасово окуповані, або були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС та врожай пропав.
Майже 90% урожаю рису, що продається на світовому ринку, вирощується в Азії. При цьому Індія була найдешевшим постачальником рису і найбільшим (40% всього світового рису).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Аналітики вважають, що альтернативою індійському рису може стати крупа з Таїланду або В'єтнаму, але вартість імпортних партій з цих країн на 24% і 16% вища за індійські.
Індія заборонила експорт усього рису, окрім сорту басматі. Таким чином влада хоче зупинити зростання цін на внутрішньому ринку, де з початку року ціни на рис зросли на 15%. Через несприятливу погоду цього року в Індії та зниження кількості опадів, урожай буде меншим. Відповідно до офіційних даних, оприлюднених індійським урядом, площа посівів літнього рису через брак вологи вже скоротилася на чверть.
Раніше повідомлялося, що в Україні знизилися ціни на гречку у липні.