Today.ua

В Україні пенсіонери можуть збільшити свої виплати до 11 тис. грн

Середня пенсія в Україні дорівнює 5,3 тис. грн. Громадяни можуть вплинути на розмір виплат та збільшити його до 11 тис. грн.

Про це заявив голова інвесткомпанії "Універ" Тарас Козак. Він зазначив, що українці можуть самостійно накопичити собі другу пенсію завдяки участі у недержавних пенсійних фондах. Аналітик звернув увагу на пенсіонерів на Заході, які після виходу на заслужений відпочинок починають подорожувати та жити у своє задоволення. А багато наших співвітчизників змушені виживати на мізерні виплати від держави.

Козак закликав робити вклади у НПФ тим, хто не може накопичувати гроші на старість іншим чином та часто витрачає гроші спонтанно. Якщо кошти спрямовуватимуть на накопичувальний рахунок, вони будуть знаходитися там до отримання права на пенсію, інвестуватимуться і їхня купівельна спроможність зростатиме.

Які пенсії можуть одержати українці із недержавних пенсійних фондів

Якщо щомісяця робити пенсійні внески у розмірі 1000 грн протягом 30 років, на рахунку вдасться накопичити 3,08 млн грн. НПФ у майбутньому виплачуватиме пенсіонеру в середньому 72,5 тис. грн на місяць.

Якщо щомісячний внесок збільшити до 1500 грн, а термін – зменшити до 15 років, накопичення становитимуть 714 тис. грн. Середній розмір пенсії протягом 20 років буде близько 11,3 тис. грн.

Щомісячні внески у розмірі 2000 грн протягом 20 років дозволять накопичити 1,83 млн грн. Якщо фонд платитиме пенсії 30 років, українець зможе розраховувати в середньому на 43,3 тис. грн на місяць.

Українцям порадили ефективний спосіб захистити свої вклади на пенсійних рахунках у НПФ від знецінення. Компанії з управління активами вкладають кошти недержавних пенсійних фондів у різні інструменти. Їхня прибутковість залежить від прибутковості інструментів, в які були інвестовані кошти. Зокрема, це можуть бути цінні папери держави.

"За минулий рік частка коштів і депозитів зросла з 33,3% майже до 40% і продовжила зростати в першому кварталі, відображаючи песимістичні настрої керуючих активами", - зазначив керівник локальних активів групи ICU Григорій Овчаренко.

За словами експерта, на початку року максимальну частину активів НПФ становили облігації внутрішньої державної позики (48,5%), корпоративні облігації (5,5%) та нерухомість (2,7%).

Раніше повідомлялося, що українці можуть вийти на пенсію у 50 років під час виконання двох умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ