В Україні підвищили тарифи на розподіл газу, деякі облгази – майже вдвічі

Автор: Марченко Любов

НКРЕКП оприлюднила нові тарифи на розподіл газу, які діятимуть з наступного року. Відповідно до оприлюднених даних, тарифи на розподіл стануть вищими для 20 із 22 облгазів.

В Україні підвищили тарифи на розподіл газу, деякі облгази – майже вдвічі - today.ua

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики і комунальних послуг розглянула проектні значення тарифів на послуги розподілу природного газу і вирішила їх схвалити. У 20 облгазах із 22 тарифи на розподіл зростуть.

Ріст тарифів мотивують тим, що упродовж 2015-2019 років облгази недоотримали виручку через штучно занижені тарифи. Крім того, новими тарифами хочуть компенсувати витрати, пов'язані з різницею в цінах при закупівлі в 2015 - 2019 роках природного газу, необхідного для забезпечення виробничо-технологічних потреб.

В Україні підвищили тарифи на розподіл газу, деякі облгази – майже вдвічі

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У деяких облгазах тариф на розподіл газу зросте на третину, в деяких – майже вдвічі. До прикладу, в "Київгазі" тариф виросте з 0.28 до 0,32 копійки за кубометр (без ПДВ); в "Одесагазі" – з 0,79 грн до 0,89 грн; у "Луганськгазі" - з 0,92 грн до 1,13 грн за кубометр.

А от у "Київоблгазі" зростання буде відчутнішим: з 0,81 грн до 1,55 грн за кубометр. Значно виростуть тарифи за розподіл газу також у "Полтавагазі" (з 1,09 грн до 2,07 грн), "Херсонгазі" (з 0,94 грн до 1,8 грн).

Загалом нові тарифи на розподіл газу матимуть такі значення:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні підвищили тарифи на розподіл газу, деякі облгази – майже вдвічіВ Україні підвищили тарифи на розподіл газу, деякі облгази – майже вдвічі

Нагадаємо, тарифи на газ і тепло будуть змінюватись щомісячно – із врахуванням змін цін на ринках енергоносіїв. Тобто, можна прогнозувати, що в теплу пору року вони будуть традиційно меншими, а взимку – традиційно вищими.