В Україні планують скасувати бюджетну освіту у вузах для ряда спеціальностей

Автор: Лобанова Єлизавета

Незабаром в Україні студентів на бюджеті у вишах стане ще менше. У Міністерстві освіти пропонують перевести частину студентів-бюджетників на грантове фінансування, але пощастить не всім.

В Україні планують скасувати бюджетну освіту у вузах для ряда спеціальностей - today.ua

Державне фінансування буде збережено для певних спеціальностей, зокрема медицини, освіти, природничих наук, заявив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.

За його словами, вже готова нова концепція фінансування вищої освіти через формульний розподіл і запровадження грантів. Завдяки цьому держава матиме можливість фінансувати навчання студентів спільно з приватним сектором. При цьому гранти не покриватимуть повну вартість навчання.

В Україні планують скасувати бюджетну освіту у вузах для ряда спеціальностей

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Також передбачається залишити монетизацію пільг. Фінансову підтримку отримають студенти-пільговики після того, як стануть студентами вищих навчальних закладів. Тобто гарантованого бюджетного місця, незалежно від результатів ЗНО, вони більше не матимуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 1 вересня більшість шкіл та вишів повернуться до офлайн навчання. Місцева влада, незважаючи на рекомендації МОН, може самостійно приймати рішення про формат навчання в конкретному університеті, залежно від ситуації в регіоні. ВНЗ в Україні автономні. Вони також самі обирають дати вступних іспитів та вступу, тому не всі студенти сядуть за студентські лави 1 вересня. У деяких навчальних закладах навчальний процес розпочнеться пізніше.

Раніше повідомлялося, що українські школярі у Польщі можуть отримати додаткові виплати за навчання.