В Україні подорожчав шоколад. Стало відомо, що на вартість десерту вплинули дитяча праця і низка інших причин.
Із нашої країни виїхало багато основних споживачів шоколаду – жінок та дітей. Виробники вистояли всупереч кліматичним змінам у світі та політичним рішенням Європи.
Шоколад подорожчав у всьому світі. Це пов'язано із загальною інфляцією, масштабними повенями на територіях, де вирощують какао-боби. Також вплинули вимоги Європейського союзу, за якими дорожче купуватимуть боби, які виростили на місці зрубаних лісів. А продукцію, для виробництва якої використовували дитячу працю, купувати заборонили.
Що впливає на ціну шоколаду в Україні
Президент Асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк повідомив, як формується ціна на шоколадну продукцію:
- какао-порошок - подорожчав на 30% у 2022 році;
- какао-масло та какао-терте – подорожчали на 20-25% у 2023 році.
Частка зазначених інгредієнтів у ціні плитки шоколаду становить 70%. Фахівець кондитерської галузі вважає, що вартість шоколадки не зростатиме так само швидко, як вартість сировини.
Шоколад подорожчав на 5–10%. Аналітик пов'язав це насамперед із зниженням попиту. За кордон виїхали жінки та діти, які купували цієї продукції більше, ніж чоловіки.
"В умовах скорочення попиту підвищувати ціни дуже важко. Тому, на українського споживача і надалі чекає дуже помірне зростання ціни — у межах загальної інфляції. Дефіциту шоколаду не буде - потреби покупців покривають повністю", - цитує експерта "Фокус".
За даними дослідження ринку шоколаду, найбільші виробники шоколаду - три компанії: Roshen, "Конті" та АВК, "Конті". Шоколадні вироби займали третину ринку кондитерської продукції, яку українці вживали до війни.
Раніше дієтологи назвали найшкідливіший шоколад, який не можна їсти.