В Україні популярний продукт подешевшав удвічі

В Україні ціна на один із основних городніх овочів - моркву, впала до рівня чотирирічної давності. Від початку вересня цього року морква подешевшала майже вдвічі. Про це повідомляє видання proagro.

В Україні популярний продукт подешевшав удвічі - today.ua

Так, на ринку "Шувар", що є найбільшим гуртовим ринком сільгосппродукції в Західній Україні, 12 грудня за моркву правили лише 3,0-4,5 грн за кілограм, тоді як у вересні її ціна становила 5,5-6,2 грн за кілограм.

Ще разючіша різниця в ціні - у порівнянні із 2018 роком. Тоді морква вартувала втричі дорожче, ніж зараз. Та й якщо взяти більш віддалені роки, то, упродовж останньої п'ятирічки, дешевше цей овоч був лише у 2016. Тоді взагалі морква йшла за 1,8-2,2 гривні за кіло.

В Україні популярний продукт подешевшав удвічі

"Ціни дійсно низькі і дуже різні. На ринку більше 60% - сировина по 2,5-3 грн/кг , і це при тому, що за якісну моркву гуртові покупці готові платити 4,5-5,0 грн/кг. Ціни на миту моркву ще вище, але на ринку її взагалі важко знайти", - зазначила керівник департаменту "Аналітика" ОРСП "Шувар" Тетяна Гетьман.

Через такі низькі ціни деякі сільгоспвиробники навіть вирішили цьогоріч залишити урожай моркви на полі. І вже наступного року навряд чи вони візьмуться за вирощування цієї культури, адже з такою рентабельністю гра не вартує свічок.

Нагадаємо, при цьому експерти прогнозують зростання цін на овочеву продукцію вже до кінця цього року. Так, за прогнозами й морква має подорожчати. Однак їй пророкують "злет" лише на 0,5-1 гривню.

ДЖЕРЕЛОproagro