В Україні посилено перевіряють місця проживання переселенців: названо умови для позбавлення їх виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні посилено перевіряють місця проживання людей зі статусом ВПО. Внаслідок такої ідентифікації деяким українцям можуть скасувати соціальні виплати. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

В Україні посилено перевіряють місця проживання переселенців: названо умови для позбавлення їх виплат - today.ua

Зокрема, перевірки стосуються тих громадян, які отримують фінансову допомогу на проживання. Якщо буде встановлено невідповідність критеріям одержувачів виплат, то протягом 30 днів виплати таким особам будуть скасовані.

Підставами для проведення перевірок є:

  • постановка особи на облік ВПО в межах одного територіального товариства;
  • отримання інформації про зміну фактичного місця проживання/знаходження отримувача допомоги;
  • отримання рекомендацій Мінфіну щодо результатів верифікації.

Про заплановану перевірку внутрішньо переміщена особа повинна повідомити не менше ніж за два календарні дні до її проведення. Як правило, це робиться по телефону.

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні посилено перевіряють місця проживання переселенців: названо умови для позбавлення їх виплат

Якщо у ВПО є поважна причина, яка не дає бути присутньою під час перевірки, її відкладуть на два тижні. Протягом 30 днів необхідно надати документи, що підтвердять причину відсутності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо людина зі статусом ВПО відсутня під час перевірки, посадові особи складуть відповідний акт та залишать повідомлення.

У яких випадках допомога на проживання ВПО припиняється

  • якщо внутрішньо переміщена особа на дату звернення по допомогу перебувала за межами території України більш як 30 календарних днів підряд або більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги;
  • внутрішньо переміщена особа (крім малолітніх та неповнолітніх дітей), яка зареєструвала місце свого проживання у житловому приміщенні/частині житлового приміщення, що зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій, після факту їх пошкодження чи руйнування;
  • у разі отримання органом соціального захисту інформації від правоохоронних органів про те, що особу (отримувача) було засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 109, 110, 111 або частинами третьою — восьмою статті 111-1 Кримінального кодексу України, або оголошено в розшук;
  • у разі зазначення дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації для території, з якої відбулося внутрішнє переміщення, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому таку дату було визначено.

Раніше повідомлялося, що багато ВПО втратять державну допомогу з 1 вересня.