В Україні рекордно подешевшала капуста: вартість овочу наближається до нульової

В Україні рекордно подешевшала капуста. Оптовики пропонують овоч за мінімальними цінами.

В Україні рекордно подешевшала капуста: вартість овочу наближається до нульової - today.ua

За даними аналітиків проекту EastFruit, з початку цього тижня в Україні почали падати ціни на капусту. Виробники пропонують оптові партії по 5-6 грн/кг, хоча ще минулої п'ятниці овоч реалізували по 7-10 грн/кг. Капусту з низькими та середніми якісними показниками, яка надалі спрямовується на переробку, продають ще дешевше – по 3-4 грн/кг.

За даними учасників ринку, у місцевих господарствах стартував сезон збору капусти пізніх сортів, тому на ринку різко збільшилася пропозиція. Причому попитом користується капуста не тільки середньої, а й низької якості.

Аналітики проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" повідомили, що вартість капусти на даний момент вже як мінімум вдвічі нижча, ніж була в аналогічний період минулого року. Так, у середині вересня 2022-го оптові ціни варіювали в межах 7-12 грн/кг. Їх відзначали як найвищі, як мінімум, за останні п'ять сезонів.

Ціни на капусту в супермаркетах

За даними Мінфіну на 19 вересня, середня ціна кілограма овочів – 8,30 грн/кг. Найдешевша білокачанна капуста у торговельній мережі Варус – по 6,90 грн/кг.

Минулого місяця капуста також була доступною, але середня вартість була вищою – 10,11 грн/кг.

В Україні рекордно подешевшала капуста: вартість овочу наближається до нульової

Виробники овочів борщового набору стурбовані стрімким зниженням цін та інші овочі. Зокрема йдеться про моркву, яка також рекордно подешевшала. Зараз вона вже стала доступнішою за буряки, які традиційно продається за низькими цінами.

Раніше повідомлялося, що українські супермаркети переписали ціни на свинину, яйця, сало та хліб.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com