В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 38 тисяч: у чому її унікальність

Автор: Леся Ловіцька

В Україні виставили на продаж рідкісну монету номіналом 1 гривня. Її вартість зросла у 38 тисяч разів. Названо особливості грошового знака, випущеного у 1992 році.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 38 тисяч: у чому її унікальність - today.ua

Оголошення про продажу колекційних монет з'явилося на електронному аукціоні Violity. Продавець під ніком Ostapp повідомив, що його гривневу монету виготовлено із міді. Вона має характерний червоний відтінок.

Особливістю монети є і те, що її лицьову сторону повернуто до зворотної – аверс до реверсу, на 180 градусів. Монета має гладкий гурт без написів, що характерно для гривневих монет 1992 року.

Інтерес нумізматів викликаний роком карбування. За даними Національного банку України, монети номіналом 1 гривня почали випускати лише у 2002 році. Таким чином, 1992-му зробили пробну версію.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Експерти сервісу "Монети-ягідки" повідомили, що йдеться про пробні монети, які карбували при налаштуванні обладнання. Перші гривні були без гуртового напису і не можна дізнатися їх точний тираж. Пробну гривню неможливо знайти і обігу, але іноді вони з'являються на інтернет-аукціонах.

Власник незвичайної гривневої монети перебуває у Львові. Вартість його лоту вже сягнула 38 101 грн. Він приймає оплату за свій лот на картку ПриватБанку та готовий відправити її Новою поштою. Колекціонери ще мають час – до завершення торгів залишилося три дні.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 38 тисяч: у чому її унікальність

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 жовтня вийдуть із обігу деякі купюри та монети – їх треба встигнути обміняти до 30 вересня.

Нагадаємо, що сьогодні НБУ ухвалив рішення знизити облікову ставку до 20%.