В Україні монету номіналом 25 копійок 1992 року випуску продають на аукціоні за 10 001 грн. Ця монета виготовлена з алюмінієвої бронзи і має рідкісний штамп 4 БАм, чим і зумовлена її висока вартість.
Серед нумізматів цей штамп має назву "англійський чекан". Монета цього номіналу та року випуску по фото збереглася у дуже хорошому стані. За словами її власника, дефектів монета не має і реставрації не підлягала.
Такі 25-копійчані монети – досить рідкісні. Їх штампували англійськими штемпелями на Луганському верстатобудівному заводі, звідки й назва "англійка". Справа в тому, що весь тираж монет 1992 року був знищений, адже монети були виготовлені з виробничим браком. Так, на відміну від рядових 25 копійок, ці монети на аверсі мали опуклий щит і вдавлений тризуб.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами нумізматів, помилка сталася через те, що при розробці ескізів художники неправильно зафіксували рельєф, затемнивши фон та тризуб. За цими ескізами у Великій Британії виготовили пуансони для карбування монет, після чого відправили на Луганський верстатобудівний завод. Пуансони аверса із зображенням герба мали опуклий тризуб, що при карбуванні давало зворотний ефект, тобто на монеті тризуб вийшов вдавлений.
Однак, мабуть, не всі монети пішли на переплав. Частину з них працівники заводу забрали собі до колекції, після чого монети почали переходити з рук до рук. На сьогоднішній день дешевше за 10 000 грн такі монети на аукціонах і не зустрінеш.
Продавець цієї 25-копійкової монети проживає в Бучі, і готовий передати її новому власнику або при особистій зустрічі, або відправити монету Новою поштою до будь-якого іншого міста України. Оплата готівкою, або післяплатою на карту Ощадбанку.
Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 жовтня 2023 року остаточно виведуть з обігу застарілі монети номіналами 1, 2 і 5 і 25 копійок.