В Україні скоротять різницю у зарплатах чоловіків та жінок: які кроки запропонували в Мінекономіки

Автор: Лобанова Єлизавета

Гендерний розрив у зарплатах чоловіків та жінок з кожним роком зменшується, що не може не тішити. В Україні за останні сім років різниця між зарплатами представників двох статей скоротилася на 7,4%. На сьогоднішній день у Мінекономіки розробили стратегію, як ще більше зменшити цю прірву до 2030 року.

В Україні скоротять різницю у зарплатах чоловіків та жінок: які кроки запропонували в Мінекономіки - today.ua

Так, за інформацією Державної служби статистики України, у 2021 році у жінок у середньому зарплата була на 18,6% менша, ніж у чоловіків, а у 2015 році цей показник становив 26%.

Стратегія Мінекономіки передбачає подолання стереотипів та дискримінацію за ґендерною ознакою. Зокрема, пропонується запровадити принцип рівної оплати праці, а якщо роботодавець його порушуватиме, то працівник матиме право захистити себе у суді.

В Україні скоротять різницю у зарплатах чоловіків та жінок: які кроки запропонували в Мінекономіки

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

На законодавчому рівні планується скасувати поділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків. Крім того, розвиватиметься система державних та приватних дитячих садків. Більший доступ до дитсадків сприятиме працевлаштуванню матерів на ринку праці та покращить економіку загалом, а у жінок, які поїхали за кордон, з'явиться причина повертатися назад до України.

Так, 53% опитаних жінок зазначили, що відсутність альтернативи для догляду за дітьми є для них перешкодою у працевлаштуванні, тому це питання у Мінекономіки хочуть урегулювати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також буде забезпечено однаковий доступ до керівних посад як чоловіків, так і жінок. Цю та інші вимоги до роботодавців буде викладено в законі "Про працю".

Раніше повідомлялося, що в Україні виник гострий дефіцит кадрів через війну.