В Україні стрімко зростають ціни на борошно

Автор: Марченко Любов

В Україні день за днем зростають ціни на борошно. Щотижня вартість кілограма пшеничного борошна вищого ґатунку стає вищою на 10-20 копійок. Експерти пов'язують це із дефіцитом продукту на ринку.

В Україні стрімко зростають ціни на борошно - today.ua

Тренд на підвищення ціни на борошно фіксують аналітики АПК-Інформ.

Зокрема, станом на 15 вересня (свіжіших даних наразі немає) вартість тонни борошна вищого ґатунку становила від 9700-11200 грн.  Порівняно з попереднім тижнем  ціна зросла на 100-200 грн/т. Таким чином, один кілограм пшеничного борошна вищого сорту подорожчав на 10-20 копійок.

Відповідно зростають ціни і в роздрібному продажу. Так, на кінець минулого тижня середня вартість кілограма борошна Хуторок у торгових мережах становила 22,63 грн. До речі, не важко порахувати, що, поки борошно доходить до покупця, воно дорожчає більш ніж удвічі.    

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

В Україні розпочато формування жіночого військового підрозділу

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

В Україні стрімко зростають ціни на борошно

Аналітики кажуть, що подорожчання борошна пов'язане з дефіцитом сировини потрібної кондиції на ринку. Тобто виходить, що на тлі явного перевиробництва зерна, в Україні водночас спостерігається дефіцит якісної сировини для борошномельної продукції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На перший погляд здається, що агровиробники, не маючи змоги в достатній кількості експортувати вирощене збіжжя, мали би знижувати ціни на свій продукт. Але виходить інакше – ціни ростуть. Очевидно це пов'язано зі зростанням затрат на вирощування та зберігання зерна, а також високими затратами на енергоресурси.

Отже, зерна в Україні забагато, але ціни на нього ростуть. Відповідно, дорожчає і хліб. До речі, хлібопекарі попереджали про подорожчання своєї продукції ще в середині літа.