В Україні стрімко зростають ціни на борошно

Автор: Марченко Любов

В Україні день за днем зростають ціни на борошно. Щотижня вартість кілограма пшеничного борошна вищого ґатунку стає вищою на 10-20 копійок. Експерти пов'язують це із дефіцитом продукту на ринку.

В Україні стрімко зростають ціни на борошно - today.ua

Тренд на підвищення ціни на борошно фіксують аналітики АПК-Інформ.

Зокрема, станом на 15 вересня (свіжіших даних наразі немає) вартість тонни борошна вищого ґатунку становила від 9700-11200 грн.  Порівняно з попереднім тижнем  ціна зросла на 100-200 грн/т. Таким чином, один кілограм пшеничного борошна вищого сорту подорожчав на 10-20 копійок.

Відповідно зростають ціни і в роздрібному продажу. Так, на кінець минулого тижня середня вартість кілограма борошна Хуторок у торгових мережах становила 22,63 грн. До речі, не важко порахувати, що, поки борошно доходить до покупця, воно дорожчає більш ніж удвічі.    

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

В Україні стрімко зростають ціни на борошно

Аналітики кажуть, що подорожчання борошна пов'язане з дефіцитом сировини потрібної кондиції на ринку. Тобто виходить, що на тлі явного перевиробництва зерна, в Україні водночас спостерігається дефіцит якісної сировини для борошномельної продукції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На перший погляд здається, що агровиробники, не маючи змоги в достатній кількості експортувати вирощене збіжжя, мали би знижувати ціни на свій продукт. Але виходить інакше – ціни ростуть. Очевидно це пов'язано зі зростанням затрат на вирощування та зберігання зерна, а також високими затратами на енергоресурси.

Отже, зерна в Україні забагато, але ціни на нього ростуть. Відповідно, дорожчає і хліб. До речі, хлібопекарі попереджали про подорожчання своєї продукції ще в середині літа.