В Україні унікальну монету номіналом 5 копійок продають за 10 тис. грн: як вона виглядає

Автор: Леся Ловіцька

В Україні виставили на продаж унікальну монету номіналом 5 копійок 1992 року випуску. Стало відомо, чим зумовлена висока вартість у 10 тис. грн.

В Україні унікальну монету номіналом 5 копійок продають за 10 тис. грн: як вона виглядає - today.ua

Об'ява про продаж монети з'явилася на електронному аукціоні Violity. Власник, який зареєстрований під ніком VicAr, повідомив про колекційну особливість свого лоту. Реверс (зворотний бік) монети на 180 градусів повернутий до аверсу (лицьового боку).

Наразі за лотом стежать 58 колекціонерів, зроблено 14 ставок. Найвища – 10 053 грн. До закінчення торгу залишився один день, тому вартість може ще зрости.

Монета виготовлена із нержавіючої магнітної сталі, її різновид – 2БАм. Вона перебуває у відмінному стані, реставрація не проводилася.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Місцезнаходження продавця – Харків. Він вказав, що приймає оплату на картки ПриватБанку та monobank. Можлива доставка Укрпоштою або Новою поштою.

Загалом, 5-копійчані монети різновиду 2БАм дорогі і без додаткових особливостей. За даними фахівців ресурсу "Монети-ягідки", зазвичай такі монети продаються по 2500-3000 грн.

В Україні унікальну монету номіналом 5 копійок продають за 10 тис. грн: як вона виглядає

Також цінуються монети з іншими особливостями, серед них ті, які виготовлені на "чужих" заготовках. Їх ніколи не випускали у промисловому масштабі, тому вони дуже рідкісні. Для прикладу, монету номіналом 2 копійки на заготовці під 10 копійок вдалось продати за 21 101 грн.

В Україні унікальну монету номіналом 5 копійок продають за 10 тис. грн: як вона виглядає

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А 50 копійок із інкузним браком купили за 14 900 грн. Така особливість карбування виникає, коли монета застряє у штемпелі. У такому випадку він карбує наступну монету залиплою монетою, а не своєю робочою поверхнею.

Раніше повідомлялося, що в Україні випустять нову монету до Дня Незалежності, який буде відзначатися у наступний четвер, 24 серпня.

Головне