В Україні узаконять віддалену роботу: податки платитимуть усі

В Україні вже найближчим часом можуть узаконити віддалену роботу. Відповідний законопроект запропонувала група із 32 народних депутатів. Вони пропонують узаконити віддалену роботу, адже зараз дедалі більше українців віддають перевагу саме такому виду працевлаштування. Тим часом, віддалена робота, у переважній більшості, досі залишається "підпільним" працевлаштуванням, що не приносить ані податків державі, ані стажу тим, хто трудиться у такий спосіб.

В Україні узаконять віддалену роботу: податки платитимуть усі - today.ua

Депутати вирішили виправити цю ситуацію, запропонувавши до розгляду свій законопроект. Отже, що готують народні обранці для "дистанційників"  і "надомників" та їхніх працедавців.

В законопроекті передбачена норма, яка дозволить українцям поєднувати дистанційну роботу зі звичайною. Крім того, роботодавець, який наймає працівника на дистанційну роботу, має подбати про належні умови праці і гарантувати найманому працівнику безпеку на робочому місці.

Закон також закріпить за роботодавцем право на інформацію щодо місця проживання працівника, або того місця, де він має намір виконувати покладені на нього обов'язки.

В Україні узаконять віддалену роботу: податки платитимуть усі

При прийомі на роботу, працівника, що трудитиметься дистанційно, мають ознайомити з правилами техніки безпеки та вимогами з охорони праці. Це може бути як очно, так і під час сеансу відеозв'язку.

Працівника також мають ознайомити, у будь-який спосіб, із трудовим розпорядком, колективним договором (якщо такий є), а також йому вчасно має надаватися вся інформація щодо змін в організації праці та вимог до роботи.

Ну і, звісно ж, усе це робиться задля того, щоб легалізувати віддалену працю та забезпечити від неї податкові надходження. Але й найманий працівник від цього також матиме вигоду: віддалену роботу йому рахуватимуть у страховий стаж.

Нагадаємо, пенсійний вік в Україні підвищать мінімум на 5 років. Адже Пенсійний фонд України вже не може впоратися з навантаженням, у ньому хронічно бракує грошей. А за прогнозами ВООЗ  у 2050 році кожен третій українець досягне 60-річного віку або навіть буде старше. Отже, без підвищення пенсійного віку не обійтися ніяк. А відповідно до рекомендацій ООН, нині в будь-якій країні можна безболісно підвищувати пенсійний вік до 65 років.

ДЖЕРЕЛОgazeta1
Тренди манікюру на весну-літо 2021: який дизайн обрати
Манікюр на весняно-літній період повинен бути максимально яскравим. У наш час до дизайну нігтів ставляться як до мистецтва. Кожен сезон з'являються но...
У Харкові подорожчало житло на вторинному ринку: скільки просять за квартиру
У Харкові дорожчає житло на вторинному ринку. В середньому квартири за рік виросли в ціні на 5%. Однак, незважаючи на це, вартість житла у першій укра...
Дженніфер Лопес похвалилася ідеальною фігурою у відвертому купальнику з розрізами
Дженніфер Лопес знаходиться зараз в Домінікані, де знімає свій новий фільм. У перервах між зйомками американська зірка відпочиває на пляжі, звідки пуб...
Березневі тарифи на газ: українцям розповіли, де будуть найдешевші ціни
Тарифи на газ у березні, як і передбачалося раніше, не підскочили вище ціни 6,99 гривні за кубометр. Жодна з компаній-постачальників не перевищила фік...
Прогноз погоди на початок березня: синоптики розповіли, в яких областях потепліє вже сьогодні
Березень в Україні почався без опадів, але з похолодання. У найближчі кілька днів денна температура повітря буде коливатися від +2 до +9 градусів, вно...