В Україні відновлюються податкові перевірки: які суми потрібно сплатити ФОП до 1 жовтня, щоб не отримати штраф

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні скасували мораторій на проведення податкових перевірок під час військового стану. З 1 жовтня перевірки поновлюються, тому у вересні підприємцям необхідно погасити усі борги, аби не отримати штраф. 

В Україні відновлюються податкові перевірки: які суми потрібно сплатити ФОП до 1 жовтня, щоб не отримати штраф - today.ua

ФОП попередили, що відновлюється проведення документальних (планових та позапланових) податкових перевірок, проведення яких було заборонено до завершення військового стану в Україні. Також було скасовано мораторій на проведення податкових перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, пальне), грального бізнесу та фінпослуг.

Ухвалений Верховною Радою законопроект про повернення довоєнної системи оподаткування, який набув чинності з 1 серпня поточного року, передбачає і повернення довоєнної системи оподаткування.

Також із 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Державна податкова служба штрафуватиме на кожну транзакцію без фіскалізації. За перше порушення покладено штраф у розмірі 100% суми продажу товарів, виконання послуг або робіт або послуг з порушеннями, а за повторне – 150%.

Популярні зараз

Ціни на дизельне паливо в Україні перед Новим роком “лихоманить“

Деяким українцям автоматично продовжать бронювання від мобілізації

США через російські атаки прискорять постачання зброї Україні

Папа Римський Франциск побажав Україні досягти справедливого миру

В Україні відновлюються податкові перевірки: які суми потрібно сплатити ФОП до 1 жовтня, щоб не отримати штраф

Які податки мають сплатити ФОП до 1 жовтня

Розмір єдиного податку залежить від того, на якій групі знаходиться фізична особа-підприємець. Оскільки в Україні скасували пільгову ставку у розмірі 2% для підприємців ІІІ групи, податки повернулися до довоєнної ставки, а саме – 5%.

Зараз суми податку виглядають таким чином:

І група – 268,40 грн (10% від прожиткового мінімуму) навіть за відсутності доходів;
ІІ група – 1340 грн (20% від мінімальної зарплати) незалежно від прибутку;
ІІІ група – 5% від суми місячного доходу.

При цьому право на несплату єдиного податку мають підприємці, зареєстровані територіях ведення бойових дій чи тимчасово окупованих територіях.

ФОП у вересні мають сплатити податки, подати звітні декларації та подбати про встановлення касового апарату. Невиконання зобов'язань призведе до штрафів.

Строки сплати єдиного податку для кожної групи ФОП такі:

І група – до 20 вересня 2023 року;
ІІ група – до 20 вересня 2023 року;
ІІІ група – до 20 листопада 2023 року за 3 квартал.

Також платникам на 3 групі 5% потрібно до 9 листопада подати звітну декларацію за 9 місяців 2023 року, тобто не пізніше 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Підприємці досі можуть за бажанням покривати ЄСВ, але мають розуміти, що за відсутності щомісячних платежів не отримуватимуть страхового стажу. Сума для всіх груп ФОП складає 1474 грн/місяць та сплачується щоквартально до 20 числа наступного місяця або щомісяця авансовими внесками до 20 числа.

Раніше повідомлялося, на скільки зростуть податки після підвищення мінімальної заробітної плати в Україні.

Головне