В Україні виник гострий дефіцит працівників: названі найпопулярніші професії та зарплати

Автор: Леся Ловіцька

В Україні виник дефіцит працівників – ситуація на ринку праці стала критичною. Названо найпопулярніші професії та зарплати, які пропонують спеціалістам.

В Україні виник гострий дефіцит працівників: названі найпопулярніші професії та зарплати - today.ua

У нашій країні стрімко збільшується кількість вакансій, а кількість претендентів практично не змінюється. Дефіцитними стали багато спеціальностей, які раніше не користувалися особливим попитом. Відчувається гостра нестача робітників, зокрема будівельників, тому що багато чоловіків мобілізували.

Операційний директор компанії GRC Наталія Слинько повідомила про проблему з робітниками. Не комплектуються цілі цехи, не випускається продукція. Друге місце по затребуваності займають професіонали з досвідом роботи від 5 років у маркетингу та фінансах.

Багато роботодавців сподіваються на якнайшвидше закінчення війни та демобілізацію чоловіків. Слинько вважає, що проблема зберігатиметься багато років. Вона спілкувалася з ветеранськими організаціями і дійшла висновку, що на Україну чекає структурне безробіття.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

У червні вакансій в Україні побільшало на 4% - до 93,8 тисячі. Найбільше роботи пропонують у Києві, а також у Львівській, Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях.

Кому простіше знайти роботу під час війни

В Україні поступово відновлює роботу малий та середній бізнес. Найбільш затребуваними є продавці-консультанти, менеджери з продажу, бухгалтери, водії, кухарі, лікарі, інженери, швачки, вантажники та фармацевти. Потрібні кваліфіковані робітники та працівники з обслуговування обладнання та машин.

Більшість претендентів – це жінки, а також кандидати без досвіду роботи – у віці 16-24 років. Натомість компанії охочіше запрошують людей з досвідом, проте не можуть запропонувати високі зарплати в умовах економічної кризи.

В Україні виник гострий дефіцит працівників: названі найпопулярніші професії та зарплати

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Які зарплати пропонують в Україні

Мінімальна зарплата у 2023 році залишиться на рівні 6700 грн. Середня ж зросла до 17 тис. грн. Найбільше платять працівникам у Київській - 18 750 грн, Львівській – 16 775 грн, Одеській – 16 275 грн та Харківській областях - 16 000 грн.

На даний момент ринок праці залишається на боці претендентів. Поки спостерігається дефіцит кадрів, українці можуть обирати.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні з'явиться 20 тисяч нових робочих місць.