Today.ua

В Україні виник критичний дефіцит працівників: названі найпопулярніші професії

В Україні виник критичний дефіцит працівників. Названо найзатребуваніші професії на ринку праці. Без них у найближчі кілька років не можна розраховувати на економічне зростання.

В країні склалася складна ситуація на ринку праці. На тлі високого загального рівня безробіття гостро не вистачає робітничих кадрів. Поки ПТУ навчають майбутніх зварювальників та слюсарів онлайн, заводи готові брати працівників ледве не з вулиці.

Справа в тому, що дефіцит кадрів посилила повномасштабну війну з російськими окупантами. Багато хто виїхав за кордон або був мобілізований до ЗСУ. Українські підприємства зробили невтішний прогноз – через 2-3 роки в країні не буде кому працювати.

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування бізнесу у чотирьох стратегічних регіонах, де знаходяться її офіси — в Одесі, Львові, Дніпрі та Харкові. Для більшості областей спільними викликами є питання мобілізації, відтоку робочої сили за кордон і передбачуваності процедури бронювання.

Член ревізійної комісії Асоціації меблярів України Надія Родіонова зазначила, що галузі вже зараз не вистачає робочих рук, і підприємства готові мало не зазивати перехожих з вулиці та ставити біля верстата.

Про нестачу кваліфікованих працівників у будівництві та суміжних галузях вказав і власник будівельної компанії "Фенікс груп" Назар Бенч. Він вказав на нестачу профільних фахівців на всіх підприємствах будівельної галузі після початку мобілізації.

"Виробництва часто розташовані у невеликих містах, що обмежує та робить процес пошуку персоналу більш затратним. Така тенденція з кадрами негативно позначається і на економічних показниках підприємств, і на галузі загалом", - пояснив експерт.

Проблеми спостерігаються навіть у успішній ІТ-сфері. Виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал наголосила, що за відсутності розуміння, як зберегти таланти, через три роки "не буде кого наймати".

Операційний директор компанії GRC Наталія Слинько повідомила, що не комплектуються цілі цехи та продукція не випускається. Багато роботодавців сподіваються на закінчення війни та демобілізацію чоловіків. Фахівець поспілкувалася з ветеранськими організаціями та зробила висновок, що на Україну чекає структурне безробіття. Найбільше роботи пропонують у Києві, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській областях.

Нагадаємо, що у 2023 році мінімальна зарплата залишиться на рівні 6700 грн. Середня складає 17 тис. грн.

Раніше було названо українські міста з максимальними зарплатами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ