В Україні падають ціни на картоплю. Порівняно з липнем фіксують велике падіння цін в усіх товарних сегментах цього овочу. Проте займатись заготівлею картоплі на зиму ще трохи зарано. Спеціалісти назвали причини, чому наразі передчасно закладати її на зимове зберігання.
Як змінилися ціни на картоплю, розповів портал minfin.
Отже, в серпні вартість картоплі суттєво впала порівняно з липнем. Так, якщо середня липнева ціна на цей коренеплід становила 22,9 грн/кг, то на початку третьої декади серпня вона знизилась до 11,9. Таким чином, падіння ціни становить 11 грн.
На учора, 21 серпня, ціни на картоплю в окремих мережах були такі:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- Auchan – 10,9 грн;
- Megamarket – 12,9 грн.
Приблизно на стільки ж упала й ціна молодої картоплі. Вона в середньому здешевшала на 11,24 грн, і зараз вартість кілограма такого продукту становить в середньому 12,17 грн.
Таким чином, вартість кілограма молодої картоплі у магазинах зараз така:
- Metro – 10,3 грн;
- Auchan – 17,5 грн;
- Novus – 8,99 грн;
- Varus – 11,9 грн.
Але найбільше порівняно з липнем подешевшала рожева картопля. Якщо в липні її середня ціна становила 47,19 грн/кг, то зараз у третій декаді серпня вона коштує 15,25. Таким чином, її середня вартість впала на 31,94 грн/кг.
Ціни не неї в окремих супермаркетах зараз такі:
- Auchan – 15,5 грн;
- Novus – 14,99 грн.
Цьогоріч в Україні очікують гарного врожаю картоплі
Цього року в Україні картопля вродила непогано. Взагалі, в нашій країні вже третій рік поспіль цей овоч родить гарно, каже директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Ярослав Андрєєв.
"Станом на середину серпня можна сказати, що основний обсяг товарної картоплі на полях уже сформований, і ми можемо вже достатньо впевнено сказати, що цього року буде добрий урожай", – відзначив директор асоціації.
Але при цьому говорити про валовий збір картоплі в масштабах України неможливо, каже виробник. Адже переважну більшість (90%) врожаю цього коренеплоду вирощують у приватних садибах селян. Отже, вести облік врожаю неможливо. Можна лише говорити про тенденції. Цьогоріч картопля вдалась гарна.
Чи пора вже подбати про заготівлю картоплі на зиму?
Знавці ринку радять ще трохи зачекати. Адже активний сезон копання картоплі почнеться за тиждень-другий. А у масовий продаж на ринку коренеплід піде лише після того, як селяни прикинуть власні потреби на зиму і почнуть спродувати лишки. Тоді ціна на картоплю, особливо на оптових ринках, може знизитися ще.
Крім того, спеціалісти не радять закладати овочі на зберігання у спеку. Адже в такому випадку вони можуть почати швидко псуватись у підвальних приміщеннях. Тому радять закладати їх на зиму охолодженими.
Нагадаємо, в Україні стрімко пішли вгору ціни на огірки. Втім, експерти кажуть, що це ненадовго, і вони ще мають знизитись.