В Україні рекордно подешевшала цибуля. Стало відомо, що спричинило негативну цінову тенденцію і якою буде ситуація на ринку найближчим часом.
Скільки коштує цибуля у середині вересня
За даними Мінфіну на 13 вересня, цибуля в супермаркетах коштує в середньому 10,82 грн. Це в рази менше, ніж було взимку та навесні. У серпні середня вартість кілограма овоча становила 22,51 грн.
Мінімальна ціна на цибулю – у торговій мережі Novus. Там кілограм продається за 8,89 грн.
Що буде з цінами на цибулю у найближчі місяці
Як бачимо, середня вартість цибулі різко впала. Проте аналітики EastFruit запевнили, що це ще не межа. Наприкінці серпня оптові ціни на овоч упали до 7-12 грн/кг, хоча у середині місяця його пропонували більш ніж на 25% дорожче – по 8-15 грн/кг. Цибуля дешевшає четвертий місяць поспіль, як і прогнозували економісти.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Стрімке зниження цін на лук оператори вітчизняного ринку пояснили значним зростанням пропозиції на ринку. Українські аграрії звернули увагу на дефіцит у південних областях, які раніше були основними постачальниками продукції. Тому посівні площі збільшили – і вдалося зібрати хороший урожай.
Якщо найближчими тижнями негативна цінова тенденція збережеться, оптова вартість овочів у поточному сезоні може опуститися нижче за середній показник останніх п'яти років.
Фермери зазначили, що хороші погодні умови сприяють успішному збиранню врожаю, що не призведе до великих втрат продукції під час зберігання. Як відомо, минулого року через дощі якість продукції залишала бажати кращого, тому її було складно зберігати.
Нагадаємо, що на піку весняного дефіциту в Україні цибулю продавали по 70 грн/кг. Зараз на ринку пересичення, тому найближчими кількома місяцями цінових рекордів можна не боятися. При цьому виробники намагатимуться збути більше товару до холодів, бо складно прогнозувати ситуацію в енергетичній системі. Якщо ракетні атаки російських окупантів продовжаться, повернуться масштабні відключення електрики, а це призведе до додаткових витрат на зберігання.
Раніше українців попередили про подорожчання продуктів у жовтні та листопаді.