В Україні виник гострий дефіцит працівників однієї сфери: кого візьмуть на роботу без попередніх умов

Автор: Марченко Любов

В Україні виникли великі перекоси на ринку праці. В той час як дипломованих юристів, психологів та журналістів – хоч греблю гати, інших спеціалістів хронічно бракує. Особливо гострий дефіцит працівників відчуває соціальна галузь. В Україні 7000 вакансій соцпрацівників залишаються не закритими.

В Україні виник гострий дефіцит працівників однієї сфери: кого візьмуть на роботу без попередніх умов - today.ua

Про це розповіла в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ міністр соцполітики України Оксана Жолнович.

Через брак спеціалістів у цій сфері залишаються без нагляду люди, що належать до соціально вразливих верств, яким потрібна не лише моральна, але й фізична допомога у вирішенні побутових питань.

Водночас, на ринку праці попит на вакансії усе ще переважає пропозиції від роботодавців. Тобто, вільних місць менше, ніж людей, які шукають роботу. Однак іти працювати в соціальну сферу українці не квапляться. Перш за все – через низьку зарплату, яку там пропонують. Адже здебільшого соцпрацівникам готові платити лише мінімалку. А натомість клієнтів у кожного соцпрацівника чимало, і всім потрібно приділити увагу.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

В Україні виник гострий дефіцит працівників однієї сфери: кого візьмуть на роботу без попередніх умов

Водночас, місцеві громади, за кошти яких і фінансуються заклади, що надають соціальну допомогу, не в змозі збільшувати видатки на утримання штату працівників таких закладів.

Але проблемі можна зарадити, якщо не утримувати громіздкі та малоефективні комунальні підприємства, вважають у Мінсоцполітики. Адже в них працює чималий керівний апарат, без якого цілком можна було б у цій справі обійтися. Отже, в уряді пропонують перетворити установи, що займаються соцзахистом, на комунальні підприємства. А можливо десь і віддати їх у приватні руки. Тоді таке підприємство максимально позбудеться чиновницького апарату, а громада платитиме йому гроші лише за конкретні надані послуги. Звісно, завдяки цьому можна буде підвищити платню соцпрацівникам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Адже сьогодні робота соцпрацівника не престижна через малу зарплату. Отже, підвищивши зарплати, можна буде й підняти престиж професії соціального працівника.

Нагадаємо, сьогодні також підприємствам гостро бракує робочих рук. Керівники промислових підприємств скаржаться , що через 2-3 роки верстатників не залишиться зовсім, і на заводському обладнанні не буде кому працювати.