Заборгованість із заробітної плати в Україні постійно зростає. За це роботодавців хочуть карати суворіше. Про це повідомила голова профільного комітету Галина Третьякова.
Верховна Рада готується ухвалити проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, у тому числі у разі неплатоспроможності роботодавця" №9510.
Якщо документ приймуть, то з'являться чіткі норми, які забезпечують належний законодавчий захист права працівника на своєчасне отримання винагороди за його працю. Працівник зможе отримати гарантовану компенсацію збитків, завданих йому внаслідок порушення строків виплат. Для роботодавців, у свою чергу, буде посилено відповідальність за затримку зарплат працівникам.
За статистикою, ще до широкомасштабного вторгнення 129,5 тис. українців не отримали заробітні плати у строк. Заборгованість становила 3,1 мільярда гривень. Керівники підприємств зараз згідно із законом несуть кримінальну відповідальність за несплату заробітної плати, проте засуджених за цей злочин майже немає.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Деякі народні депутати висловили думку, що деякі положення законопроекту слід вводити в дію після завершення воєнного стану. Це необхідно, щоб не створювати додаткового навантаження на приватні підприємства, які сплачують податки та забезпечують громадян робочими місцями, але іноді мають фінансові труднощі.
На фронті зараз перебувають 23% підприємців, у яких фізично немає коштів на виплату зарплат, тому що їхній бізнес не функціонує так, як до війни.
У свою чергу експерти профспілкового середовища стверджують, що ухвалення законопроекту зробить економічно невигідним для роботодавця затримувати зарплату, створить умови для скорочення обсягів наявної заборгованості з її виплати, підвищить рівень економічного захисту працівника у разі несвоєчасної оплати праці, а також забезпечить створення механізму компенсації заробітної плати у разі неплатоспроможності.
Раніше повідомлялося, що банки розкрили дані щодо середніх зарплат українців.