В Україні зростуть ціни на оренду землі: що запропонували депутати

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні вирішили збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок збільшення орендної плати за земельні ділянки. Відповідний законопроект № 7️5️8️7 про внесення змін до Податкового кодексу представив Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

В Україні зростуть ціни на оренду землі: що запропонували депутати - today.ua

Автори цього документа пропонують встановити розмір орендної плати для с/г угідь та земельних ділянок сільгосппризначення у розмірі 12% їх нормативної грошової оцінки.

Йдеться про землю, нормативну грошову оцінку якої проведено, 100% акцій у статутному капіталі якої належать державі, але земля передана в оренду АТ або ТОВ.

Водночас для с/г угідь земельних ділянок сільгосппризначення, нормативну грошову оцінку яких не проведено, але вони так само передані в оренду АТ, ТОВ, утвореним внаслідок перетворення державних підприємств, і 100% акцій яких у статутному капіталі яких належать державі, орендна плата пропонується у розмірі 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АРК або області.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні зростуть ціни на оренду землі: що запропонували депутати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще один законопроект №9627 має значно пришвидшити зміну цільового призначення землі та спростити умови ведення бізнесу в Україні. Якщо цей документ ухвалять, то термін зміни цільового призначення землі скоротиться до півтора місяця. Це саме те, що потрібно буде українському бізнесу після війни. Адже треба буде терміново будувати нові підприємства та створювати робочі місця, і чекати рік-два, поки вирішаться бюрократичні питання, буде недоречно.

Нагадаємо, в Україні також зможуть примусово вилучати землю у власників без погодження з ними для будівництва важливих інфраструктурних об'єктів.