В Україні з'явилося багато роботи – покращення ситуації на ринку праці стало помітним ще у серпні. Названі найзатребуваніші фахівці та зарплати, які їм пропонують.
Роботодавці за останній місяць літа запропонували українцям понад 100 тисяч вакансій. Найбільш високооплачуваною залишається сфера IT. На високий дохід також можуть розраховувати рієлтори та водії-міжнародники.
Найбільше вакансій пропонували у Київській області (33 283), Львівській (9705), Дніпропетровській (9831), Одеській (6927) та Харківській (3732). Найбільш затребувані галузі наступні:
- "Робочі спеціальності, виробництво" (18 853);
- "Сфера обслуговування" (19 449 вакансій);
- "Роздрібна торгівля" (12 497);
- "Продаж, закупівля" (13 449);
- "Логістика, склад, ЗЕД" (10 179);
- "Готельно-ресторанний бізнес, туризм" (10 861).
Наприкінці літа збільшилася кількість пропозицій для вихователів, корекційних педагогів, вчителів початкових класів, іноземних мов та математики. Найбільш затребуваними виявилися продавці-консультанти, менеджери з продажу, бухгалтери, кухарі та водії.
Айтішникам готові платити зарплату від 27,2 до 80 тис. грн на місяць, ріелторам (35 тис. грн), водіям-міжнародникам (42,5 тис. грн). Автомеханікам, автоелектрикам, головним інженерам та бурильникам у середньому пропонують 30 тис. грн.
Мінімальні оклади у працівників лінії роздачі, асистентів ветеринарних лікарів прибиральниць, санітарів, посудомийниць та консьєржів – від 6,7 тис. грн до 11 тис. грн.
Директор консалтингової компанії "Михайлів та партнери" Віталій Михайлов зазначив, що незважаючи на збільшення кількості вакансій, українцям складно знайти роботу. Все тому, що пропозиція та попит не збігаються.
"Така розбіжність завжди була — і до війни хорошу роботу треба було шукати не один місяць. Зараз такі перекоси стали ще більшими, і особливо це стосується кваліфікованих вузьких фахівців, білих комірців. По-перше, це пов'язано з війною: жінки поїхали за кордон, чоловіки пішли на фронт. Ринок потенційних претендентів на вакансії знизився на мільйони, до того ж відбувається перерозподіл робочої сили. Тому роботодавцю і працівникові знайти один одного все складніше", - цитує аналітика "Фокус".
Михайлов наголосив, що в Україні набагато простіше працевлаштуватись представникам робочих спеціальностей. Попит на людей, які можуть будувати та відновлювати, лише зростає.
Нагадаємо, що наступного року в Україні двічі збільшать мінімальну зарплату: у Кабміні назвали нові суми.