Ринок праці в Україні продовжує відновлюватись після масштабного спаду. У НБУ зафіксували підвищення попиту на робочу силу, а з ним і рівня зарплат.
У червні збереглася тенденція підвищення попиту на робочу силу. На тлі цього українцям почали збільшувати заробітну плату. Про це свідчать дані макроекономічного та монетарного огляду Нацбанку. Відзначено, що збільшення кількості вакансій пов'язане із сезонним пожвавленням у сільському господарстві та будівництві.
Ситуація на ринку праці залишалася стабільною: роботодавці активно шукають персонал, а частка безробітних українців зменшилась порівняно з початком 2023 року.
"Посилення конкуренції за робочу силу та збереження диспропорцій на ринку праці (регіональних та кваліфікаційних), пов'язаних зокрема з досі активною міграцією, на тлі низької бази порівняння зумовило поновлення зростання зарплат", - зазначив НБУ.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Які зарплати в Україні під час війни
HR-директор Work.ua Ольга Тарасевич повідомила, що до топ-10 найбільш затребуваних сфер входять торгівля, обслуговування клієнтів та фінанси. У зазначених галузях практично на всіх посадах зростають заробітні плати.
Максимально зросли оклади у:
• офіціантів – на 50%;
• бухгалтерів – на 21%;
• охоронців – на 33%;
• кухарів – на 33%.
Лідерами за розміром зарплат виявилися водії, які в середньому одержують близько 22 тисяч гривень на місяць, але їхній дохід за рік не змінився.
За словами експерта, дефіцит на робочу силу в Україні збережеться через масову міграцію наших громадян, а конкуренція за працівників збільшиться. Це призведе до того, що середня зарплата наприкінці року зросте до 18 тисяч гривень. Нагадаємо, що зараз вона становить 16,5 тисячі гривень. У березні вона була на рівні 13,4 тисячі гривень.
Раніше повідомлялося, хто в Україні може отримувати зарплату до 45 тисяч гривень, навіть без досвіду роботи.