В Україні з'явилося багато віддаленої роботи: названо найпопулярніші вакансії

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з'явилось багато віддаленої роботи. Названо вакансії, які стали найпопулярнішими під час війни.

В Україні з'явилося багато віддаленої роботи: названо найпопулярніші вакансії - today.ua

Останні три роки кількість пропозицій різко збільшилася – з 5% до 12%. Це пов'язано з пандемією коронавірусу, яка сприяла переміщенню персоналу із офісів у віддалений режим.

Експерт ринку праці Тетяна Пашніна назвала найзатребуваніші вакансії для дистанційної зайнятості. Так, потрібні менеджери з роботи з клієнтами, оператори call-центрів, викладачі англійської мови, майстри із виготовлення іграшок та SЕО-фахівці.

Після початку повномасштабної війни близько 5 мільйонів людей стали біженцями. Вони офіційно зареєструвались та отримали статус, тому не продовжують працювати на свої українські компанії. Це означає, що ці громадяни звільнили свої робочі місця.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

В Україні розпочато формування жіночого військового підрозділу

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

Віддалена робота є відмінним варіантом працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб, бо не потребує прив'язки до певного населеного пункту.

Аналітик звернула увагу на шахраїв, які завжди активізуються у складні періоди, такі як зараз. Вони наповнили вайбер-групи та сторінки соціальних мереж пропозиціями швидкого та простого заробітку. За кілька годин пропонують "золоті гори", а українці стають жертвами аферистів.

В Україні з'явилося багато віддаленої роботи: названо найпопулярніші вакансії

Зловмисники часто розміщують вакансії сумнівного змісту, що викликають підозри. При цьому люди, які опинилися в критичній ситуації та шукають роботу, втрачають пильність та останні гроші.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Дуже багато людей, які шукають роботу, бачать оголошення, що за кілька годин роботи віддалено, наприклад, за розпізнавання текстів чи листування підписів під малюнками, їм заплатять умовно 1000 грн. Людина погоджується, але щоб отримати роботу, потрібно заплатити якісь кошти роботодавцю, і людина платить. І потім роботодавець просто зникає. Критичне мислення під час підвищеної тривожності не працює", - зазначила Пашніна.

Раніше повідомлялося, що в Україні після початку повномасштабної війни різко зросла кількість вакансій та зарплати, які пропонують роботодавці.