В Україні з 19 червня змінився термін для оформлення спадщини – повернулося правило, яке діяло до війни. Про це повідомили у Кабміні.
Постанову опублікували 18 травня, вона набрала чинності через місяць після публікації – 19 червня.
Як змінився термін для прийняття спадщини в Україні
Після початку повномасштабної війни уряд змінив термін прийняття спадщини. Термін подання заяви на відкриття спадкової справи з дня смерті спадкодавця збільшили з 6 до 10 місяців. Таким чином, до шестимісячного терміну додали ще чотири місяці, щоб спадкоємець мав більше часу на те, щоб прийти до нотаріуса із заявою.
Кабмін знову змінив термін прийняття спадщини. Тепер узгоджувати питання, пов'язані зі спадщиною, знову слід упродовж шести місяців.
Популярні зараз
Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер
Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ
Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв
Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів
Спадкування за заповітом та законом
Спадкування є переходом прав та обов'язків від спадкодавця до спадкоємця. Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом або законом. Успадкувати майно можна, якщо спадкоємець за життя, будучи психічно здоровим, склав заповіт у нотаріуса і передав права на майно.
У разі відсутності заповіту спадкоємці можуть за законом отримати майно померлого. У законодавстві передбачено п'ять черг наслідування згідно із законом. Якщо спадкоємців певної черги немає, права переходять до спадкоємців наступної черги.
Першими, кому належить спадщина, є діти, дружина чи чоловік, а також батьки. Кожен спадкоємець має право на рівну частку у майні. Друга черга – рідні сестри та брати, дідусі та бабусі. Третя – тітки та дядьки спадкодавця.
Спадкоємці четвертої черги – це особи, які проживали разом із спадкоємцем протягом останніх п'яти років та спільно господарювали. П'ята черга спадкування включає утриманців спадкодавця та інших родичів до шостого ступеня родинних зв'язків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці змушені сплачувати кредити померлих родичів, отримані у спадок.