В Україні змінилися правила реєстрації землі: подробиці нового закону

Автор: Лобанова Єлизавета

Українцям обмежили доступ до ринку землі після ухвалення нового Закону 3065-IX. Документ розширив перелік осіб, яким заборонено купувати земельні ділянки сільгосппризначення. До них тепер увійшли акціонери та бенефіціари юридичних осіб, до яких застосовані санкції.

В Україні змінилися правила реєстрації землі: подробиці нового закону - today.ua

У законі сказано, що перевірка нотаріусом відповідності покупця земельної ділянки сільгосппризначення вимогам, визначеним Земельним кодексом, не здійснюватиметься при придбанні у власність земельних ділянок сільгосппризначення для ведення садівництва площею не більше 0,25 га, а також для ведення особистого селянського господарства площею до 2 межах населених пунктів.

Документ також визначає, що площа земельних ділянок сільгосппризначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальній площі земельних ділянок сільгосппризначення лише подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.

Закон також дозволяє передавати переважне право купівлі земельної ділянки сільгосппризначення лише на певний термін, а не безстроково, як це відбувалося раніше.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні змінилися правила реєстрації землі: подробиці нового закону

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно з новими правилами, у разі держреєстрації отримання права власності на земельну ділянку сільгосппризначення за суб'єктом переважного права або держреєстрацією припинення права оренди ділянки сільгосппризначення одночасно провадиться держреєстрація припинення переважного права купівлі земельної ділянки сільгосппризначення без подання відповідної заяви.

Раніше повідомлялося, що держава отримає право на вилучення землі, що перебуває у власності українців.

Головне