В Україні зростуть ціни на сигарети: на скільки підвищаться акцизи в 2021 році

У січні акцизи на сигарети в Україні зростуть на 20%, і вже через кілька місяців тютюнові вироби в Україні подорожчають в середньому на 8-12 гривень за пачку. Таким чином, мінімальна вартість українських сигарет наблизиться до позначки в 50 грн.

В Україні зростуть ціни на сигарети: на скільки підвищаться акцизи в 2021 році - today.ua

При цьому, ціна імпортної пачки сигарет преміум класу зросте майже до 66,8 грн. Сигарети середнього класу коштуватимуть до 58 гривень. В цілому, акциз зріс з 949 грн за кілограм до 1139 грн.

Подорожчання сигарет зумовлено поправками до Податкового кодексу, внесених у 2017 році, згідно з якими, сигарети будуть дорожчати кожен рік аж до 2025 року.

Підвищення акцизів на тютюнові вироби сприятиме збільшенню податкових надходжень і зниження кількості курців. З січня 2021 року також ще виросте ціна стіків для нагрівальних пристроїв типу IQOS і рідини для електронних сигарет. Верховна Рада вирішила порівняти акцизи на всі сигарети. В Україні зростуть ціни на сигарети: на скільки підвищаться акцизи в 2021 році У 2020 році курці IQOS платили 34 копійки податків з кожної сигарети. Підвищення акцизів може ще більше істотно вплинути на вартість пачки стіків. Це абсолютно не означає, що люди будуть масово кидати курити, але принаймні податків в казну буде сплачуватися більше.

Раніше повідомлялося, що з 2021 року українцям доведеться заплатити по 25 тисяч гривень фіксованого податку за житло.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua