В уряді розповіли, як зміниться пенсія у 2024 році

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну і колосальні витрати на оборону країни, пенсія в 2024 році все ж таки зросте. Зокрема, зростуть максимальна та мінімальна пенсії, а також стане вищою і середня виплата громадянам пенсійного віку.

В уряді розповіли, як зміниться пенсія у 2024 році - today.ua

Про це стало відомо, зокрема, з інформації, яку оприлюднив прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Отже, 2024 року очікується підвищення пенсій одразу за кількома критеріями. Так, зросте розмір прожиткового мінімуму різних вікових груп, зокрема й у осіб, які втратили працездатність. А мінімальна пенсія якраз дорівнює прожитковому мінімуму для цієї вікової категорії. Його не підвищували з 2022 року, і зараз він дорівнює 2093 грн. А згідно з бюджетним планом на 2024 рік ПМ для цієї вікової категорії становитиме 2361 грн. Тобто, мінімальна пенсія українців зросте на 268 грн.

При цьому максимальна пенсія в Україні дорівнює десяти прожитковим мінімумам. Тобто, у 2024 році вона дорівнюватиме 23 610 грн замість 20 930. Таким чином, пенсія зросте на 2680 грн.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Водночас зросте і мінімальна пенсія 65-річних громадян, які мають достатній страховий стаж. Відповідно до закону, така категорія пенсіонерів повинна мати мінімальну виплату не нижче 40% від мінімальної зарплати.

В уряді розповіли, як зміниться пенсія у 2024 році

Ну, а оскільки на 2024 рік також заплановано двоетапне підвищення мінімалки, то й мінімальна пенсія 65-річних зросте спочатку з 2680 до 2840 грн, а потім із квітня з 2840 до 3200 грн.

І, нарешті, на 2024 рік заплановано наймасштабніше підвищення пенсії – індексація. Зазвичай вона відбувається у березні. Щоправда, невідомо, коли вона пройде 2024 року. Це стане ясно після того, коли затвердять бюджет-24.

Причому цього разу у Мінсоцполітики пообіцяли провести індексацію за новими правилами – з урахуванням нових коефіцієнтів та балів. Це дозволить вирівняти пенсію нових пенсіонерів і тих, які пішли на заслужений відпочинок раніше. Тому можна припустити, що ті, хто вийшов на пенсію раніше, отримають більшу індексацію, ніж "молоді" пенсіонери.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Загалом, середня пенсія у 2024 році має зрости до 6000 гривень, кажуть у Кабміні. При цьому зараз вона становить 5311 грн.

Нагадаємо, українцям розповіли, яку зарплату потрібно отримувати, щоби заробити пенсію понад 10 тисяч гривень.