Today.ua

Війна відчутно вдарила по яйцях: Держстат зафіксував значне падіння виробництва

Торік через війну яйця стали одним із найдефіцитніших товарів. Порівняно з довоєнним 2021 роком їхнє виробництво впало більш ніж на 15%. Цьогоріч птахівники карколомного злету не обіцяють, але кажуть, що річна програма перевищить показники 2022 приблизно на 9-11%.

Скупу минулорічну статистику оприлюднив Держстат.

Отже, торік Україна недобрала яєць порівняно з 2021 роком на 15,3%. Зокрема, на фермах і птахофабриках торік було вироблено 5,8 млрд штук яєць. Це аж на 17,5% менше, ніж у 2021 році. А в приватному секторі падіння обсягів виробництва склало 13,1% - до 6,1 млрд штук.

Аналітики аграрного ринку пояснюють це декількома причинами. Зокрема, скорочення обсягів виробництва у птахівництві сталось через те, що багато фермерів не заклали навесні яйця на інкубацію і фактично пропустили один сезон. Через нестачу, а подекуди й повну відсутність молодого поголів'я відбулося старіння курей, і відтак їхня продуктивність знизилась.

Цьогоріч, на жаль, війні кінця немає. Але бізнес вже встиг адаптуватись до нових умов, і тепер війна йому - не завада для розвитку. Попри ускладнену логістику та щоденні ризики, бізнес на підконтрольній території активно відновлюється. І птахівництво тут – не виняток.

Отже, цьогоріч планують наростити обсяги виробництва яєць на 9-11% порівняно до минулого року. На рівень довоєнного 2021 року птахівники, звісно, не вийдуть, але яйця не повинні бути в дефіциті.

Втім, Україні зараз не потрібно стільки яєць, як до війни. Адже база споживання скоротилась як через масову міграцію населення за кордон, так і через те, що частина українців опинилась у зоні тимчасової окупації. Та й купівельна спроможність населення, на жаль, також знизилась.

Нагадаємо, українців попередили щодо підвищення цін на курятину та яйця. Ціни рушать вгору через подорожчання вартості електроенергії для бізнесу та через підвищення цін на пальне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ